Dzień Ziemi

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, 22 kwietnia dzieci wirtualnie pokazały, jak wyjątkowo obchodziły ten dzień. Wykonały prace nawiązujące do Światowego Dnia Ziemi.

W ten sposób pokazały, że Ziemia jest dla nich ważna i chcą się o nią troszczyć. W obecnej sytuacji, nawet przebywając w domach, dzieci udowodniły, że jako część szkolnej społeczności potrafią zjednoczyć siły i zrobić coś razem!

Ferie 2020 w szkole

FERIE ZIMOWE DLA NAJMŁODSZYCH (kl. 0-III) SP UJAZD GÓRNY
Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na
czynny odpoczynek i rozrywkę. Aby nasze dzieci spędziły go miło, nie nudziły się, a szkołę postrzegały nie
tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy oraz by czas wspólnie spędzony był dla nich radosny,
udany i przede wszystkim bezpieczny, zorganizowaliśmy specjalną ofertę atrakcyjnych zajęć.
W dniach 13.02-14.02 odbywały się zajęcia przeznaczone dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

21 stycznia w naszym oddziale zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

W tym dniu dzieci zaprosiły do szkoły swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i wystąpiły w pokazie mody. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

SPOTKANIE OPŁATKOWE- JASEŁKA

Jasełka w naszej szkole „Dzisiaj w Betlejem…”

Jasełka i spotkania opłatkowe stały się tradycją w naszej szkole. W tym roku miały miejsce w dniu 20 grudnia. Przebiegały w niezwykle ciepłej, choć grudniowej atmosferze. W nastrojowo udekorowanych salach, w scenografii bożonarodzeniowej stajenki oraz przy brzmieniu pięknych polskich kolęd aniołki, pastuszkowie oraz dostojni królowie przedstawiały jasełka. Dzieci prezentowały się bardzo efektownie i z wielkim przejęciem występowały dla swojej publiczności. Potem długo jeszcze trwało wspólne kolędowanie, a na zakończenie wszyscy złożyli sobie wzajemne życzenia świąteczne.

WIZYTA ŚW. MIKOŁAJA

Piątek – 6 grudnia… Jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. W naszej szkole już od samego rana „Zerówka” z niecierpliwością nasłuchiwała dzwonka Świętego Mikołaja. Oczekiwany wyjątkowy gość, w towarzystwie Śnieżynek, swoją wizytę rozpoczął od klas 0-III.

ANDRZEJKI

28 listopada w oddziale „0” zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki i słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy dzieci raczyły się słodkim poczęstunkiem. Wszyscy wrócili do domu w doskonałych humorach.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA / DZIEŃ KOLORU BRĄZOWEGO

Zerówkowicze" w wyjątkowo uroczysty sposób świętowali rozpoczęcie ogólnopolskiego projektu rozwijania czytelnictwa „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”, którego głównym celem jest rozwijanie czytelnictwa i współpraca między przedszkolami.

Miś jest najmilszą zabawką, najlepszym przyjacielem dzieci i niezastąpioną maskotką przy zasypianiu. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

Uroczystość rozpoczęliśmy szeregiem zabaw, tańców i śpiewów z Dużymi i Małymi Misiami. Radości nie było końca.

SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W oddziałach 0-III odbyło się spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Kostomłotach. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Panowie policjanci, przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.   Następnie wytłumaczyli, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjanci poinformowali i zademonstrowali dzieciom również, w jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonych gości.

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność