FERIE ZIMOWE DLA NAJMŁODSZYCH

 Balonowe szleństwa

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Aby nasze dzieci spędziły go miło, nie nudziły się, a szkołę postrzegały nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy oraz by czas wspólnie spędzony był dla nich radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny, zorganizowaliśmy specjalną ofertę atrakcyjnych zajęć.
W dniach 13.02-14.02 odbywały się zajęcia przeznaczone dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły.

Zajęcia sportowe dla najmłodszych podczas ferii

Lubię sport

Celem zajęć było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracja uczniów. Tego typu zajęcia okazały się dla niejednego okazją do sprawdzenia swoich możliwości w nowych dyscyplinach sportowych, ale również do przełamywania barier i podnoszenia poziomu swoich umiejętności oraz wytrzymałości fizycznej.
Zajęciom towarzyszyła radość, zdrowa rywalizacja i kultura sportowa. Był to czas na pewno dobrze zagospodarowany.

Ferie w kinie

„Doktor Dolittle”

Naszą wspólną feryjną przygodę rozpoczęliśmy od wycieczki do kina Cinema 3D w Świdnicy na
film „Doktor Dolittle”. Opowieść ta, to historia o pozytywnym przesłaniu, pełna niezwykłych przygód, niesamowitych stworzeń.

Walentynki w naszej szkole!

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym pamiętali o dniu św. Walentego obchodzonym 14 lutego. Z tej okazji uczniowie klasy VII oraz Samorząd Szkolny zorganizowali pocztę walentynkową.
 

Bezpieczne ferie!

„Jak bezpiecznie spędzić ferie”  to temat spotkania policjantów z uczniami ze SP im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym. Podczas pogadanki funkcjonariusze przypomnieli o bezpieczeństwie w trakcie zimowych zabaw oraz o tym, jak bezpiecznie korzystać z internetu. Na koniec mundurowi rozdali dzieciom zakładki  z numerami telefonów alarmowych oraz odblaski.

 

Karnawał czas zacząć!

A W KARNAWALE BYWAJĄ BALE!

Tuż przed feriami ,w piątek 7 lutego w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Dzieci w barwnych strojach, różnych postaci z bajek i filmów, w doskonałych humorach ,przy dźwiękach muzyki wykazywały się swoimi tanecznymi i wokalnymi talentami. W konkursach : najpiękniejszy strój, król i królowa balu, taniec w parach z balonem, taniec na gazecie zdobywały nagrody rzeczowe i słodkości. 

Koncertowo w naszej szkole

                V KONCERT MUZYCZNY W SZKOLE

    3 lutego ponownie gościliśmy artystów z Lubuskiego Biura Koncertowego. Tym razem obejrzeliśmy koncert pt. „Instrumenty z duszą- skrzypce, wiolonczela, kontrabas”. Uczniowie mogli usłyszeć różnicę dźwięków trzech instrumentów z rodziny strunowych. Pani w barwnym kapeluszu uzupełniała dźwięki tychże instrumentów barwnymi rymującymi się tekstami, zachęcając przy tym uczniów do aktywności ruchowo-rytmicznej.

Raz dwa trzy- do kina jedziesz Ty!

 NASI NAJMŁODSI W KINIE NA FILMIE pt."URWIS"

    W ostatni dzień stycznia uczniowie z klas 0-3 wraz z wychowawcami wyjechali do kina w Środzie Śląskiej na film pt."Urwis". Główny bohater- pies o imieniu Urwis po odejściu swojej pani znajduje się na ulicy. Nie zna zasad i praw jakimi rządzi się ulica, więc musi pokonać wiele trudności, żeby zdobyć jedzenie czy schronienie. Przekonuje się ,że nie wszystko zdobywa się przez warczenie , można też przez podanie łapy. W końcu poznaje początkującą piosenkarkę, która okazuje mu serce. Nie jest już sam. Dynamiczna akcja, mnóstwo humoru spowodowały, że nasi najmłodsi kinomani, oglądali z zaciekawieniem. Popcorn i coca-cola też był!.

IV KONCERT MUZYCZNY

"PODRÓŻ Z MUZYKĄ W CZASIE I PRZESTRZENI"

23 stycznia , w czwartkowy poranek zawitali do naszej szkoły poraz czwarty artyści z Lubuskiego Biura Koncertowego. Zaprezentowali uczniom możliwości dwóch instrumentów dętych: fletu i waltorni oraz organów.Dzieci usłyszały dżwięki wysokie i niskie na tych instrumentach, a także odgłosy zwierzat i pojazdów.Całość muzycznego spektaklu dopełniały humorystyczne opowieści prowadzącego.

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność