Z wizytą w Sejmie

We wtorek 10 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 8 wraz z nauczycielami odwiedzili siedzibę Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Po przyjeździe do Warszawy na ulicę Wiejską oraz uzyskaniu wymaganych przepustek, zostaliśmy poddani kontroli pirotechnicznej i radiologicznej przez funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu. Następnie Straż Marszałkowska zapoznała nas
z regulaminem przebywania na terenie Sejmu, pod ich nadzorem musieliśmy zostawić rzeczy osobiste w wyznaczonym miejscu.

DZYŃ, DZYŃ, DZYŃ PĘDZĄ MIKOŁAJOWE SANIE, MY CZEKAMY NA NIE!

6 GRUDNIA -już od rana przedszkolacy i uczniowie z klas 1-3 wyczekiwali niezwykłego gościa. Trochę się spóźnił, ale wybaczyliśmy mu, przecież w tym dniu wiele dzieci go oczekuje. Wreszcie przybył, ze swoimi pomocnicami: Nicolą i Olą. Dzieci przywitały Mikołaja piosenkami i wierszem. Potem odebrały upominki. Był też wspólny taniec z Mikołajem, i oczywiście zdjęcia.

ANDRZEJKI - CZAS POWRÓŻYĆ I POPLĄSAĆ

W andrzejkowy piątek- 29 listopada tradycji musiało stać się  zadość. W kolorowych strojach, wróżek i wróżbitów uczniowie klas 0-3 rozpoczęli andrzejkowe szaleństwa. Były tańce, konkursy i wiele wróżb. Mogliśmy poznać ulubioną osobę, kim zostaniemy w przyszłości, jaka czeka nas w najbliższym czasie niespodzianka. Zestaw wróżb przygotowali najstarsi z najmłodszych , czyli klasa 3.W przerwach między zabawami był słodki poczęstunek.

MUSICAL PROFILAKTYCZNY- "CUDOWNA LAMPA ALADYNA"

28 listopada klasy1-3 wyjechały do teatru w Świdnicy na musical profilaktyczny pt."Cudowna lampa Aladyna". Śpiew, muzyka, tekst i taniec - to wszystko mogły dzieci podziwiać i współuczestniczyć w spektaklu. Ale jak sama nazwa mówi "profilaktyczny", więc miał na celu zapobiec. Dzieci otrzymały lekcję – nie ufaj obcemu, słuchaj rodziców, nie oddalaj się od domu bez wiedzy opiekunów i najważniejsze - spełniaj swoje marzenia.

Pieczemy pizzę w Galerii

 Warsztaty pieczenia pizzy

w " Galerii pod  Aniołem"

 21 listopada klasy 4 i 5 naszej szkoły  podjęły wyzwanie podczas warsztatów i upiekły własnoręcznie pizzę!!!. A wszystko to działo  się podczas wycieczki klas 4 i 5 do Dobkowa.  5 drużyn zacięcie rywalizowało o fartuch najlepszego " Pizza Mistrza"

WARSZTATY DLA STARSZYCH I MŁODSZYCH

WARSZTATY DLA STARSZYCH I MŁODSZYCH PT.                "W KRAINIE ŁĘGÓW ODRZAŃSKICH".

 7 i 15 listopada gościliśmy w naszej szkole panią instruktor z Fundacji EDU SILESIA, która przeprowadziła dla klas 4-8 i klas 0-3 pokazowe warsztaty z zakresu "Ochrony Środowiska na obszarze powiatów leżących w Dolinie Środkowej Odry". Nasz powiat -Środa Śląska leży w obszarze objętym ochroną w ramach Europejskiej Sieci Ekologicznej "Natura 2000".Warsztaty składały się z dwóch części: wykładowo-pokazowej i praktycznej.

PORY ROKU W MUZYCE

Już po raz drugi w tym roku szkolnym odbył sie w naszej szkole koncert muzyczny w wykonaniu artystów z Lubuskiego Biura koncertowego " Orfeusz". Dźwięki z takich instrumentów jak: skrzypce, fagot, klawesyn opisywały każdą z pór roku w utworach Vivaldiego pt. " Cztery pory roku". Było poważnie. Uczniowie otrzymali namiastkę muzycznej klasyki.

Wiwat Niepodległa !

Wiwat Niepodległa !

We wtorek 12 listopada 2019r. z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę ,w naszej szkole w atmosferze doniosłego patriotyzmu jaki wyczuwało się już na szkolnych korytarzach uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy szkoły i zaproszeni goście spotkali się na apelu pt. „Niepodległa”. Główną część apelu stanowił program patriotyczny , który przygotowali uczniowie z klas 1-3.

Gojump

18 października odbyła się wycieczka do Parku Trampolin GOjumpe we Wrocławiu. Uczniowie poznali jeden z nowych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, mieli okazję rozwinąć swoje sportowe zainteresowania. Wizyta w parku trampolin była konkretną dawką pozytywnych emocji oraz sporym wysiłkiem fizycznym! Dzieci bawiły się doskonale odkrywając nowe zdolności akrobatyczne.

 

 

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność