Wyśpiewany prezent gwiazdkowy

21 grudnia zostały ogłoszone wyniki Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej. W tym wyjątkowym pandemicznym czasie konkurs został przeprowadzony w formule online. Uczestnicy musieli nagrać i przesłać do organizatorów konkursu film z prezentacją swojego wykonania piosenki patriotycznej.
Naszą szkołę reprezentowały Marcelina Czurko i Oliwia Płaziuk.
Jury po bardzo wnikliwej analizie, dokładnie przesłuchiwało, a następnie, oceniając wszystkie piosenki, wybrało laureatów.
W kategorii młodszej: pierwsze miejsce wyśpiewała sobie uczennica naszej szkoły Marcelina Czurko z klasy VI.
Gratulujemy Marcelinie i dziękujemy Rodzicom za współpracę.

„Święta tuż, tuż”

Dzieciaczki z klasy „ 0” w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia rozpoczęły zaraz po wizycie Świętego Mikołaja. Najpierw były to papierowe ozdoby i łańcuchy, które udekorowały hol naszej szkoły wraz z stojącą tam choinką oraz naszą salę zajęć. Sukcesywnie pojawiały się również ozdoby okienne, a końcowym efektem była „ Lekcja tradycji w Szkole Gwiazdek” , czyli część artystyczna w naszym wykonaniu, którą zaprezentowaliśmy Pani dyrektor oraz pracownikom, którzy cały czas są z nami w naszej szkole. Przedstawienie mówiące o narodzeniu malutkiego Jezuska, a także o zwyczajach bożonarodzeniowych w naszych domach mogli obejrzeć również dzieci z klas młodszych dzięki przekazowi on-line w ramach zdalnych zajęć, a także nasi rodzice poprzez komunikator przekazu. Tą samą drogą otrzymaliśmy gromkie brawa po występie.

Konkurs Konkurs Konkurs

Najciekawszy różaniec

dla "Świętego Jana Pawła II"

13 grudnia 2020 roku w kościele parafialnym w Ujeździe Górnym wręczono dyplomy i nagrody dzieciom i młodzieży, którzy uczestniczyli w konkursie na najciekawszy różaniec dla Jana Pawła II.
W kategorii klas I - III zostały nagrodzone następujące osoby:
     I miejsce - Milena Zimak
    II miejsce - Adrian Górecki
    II miejsce - Wojciech Piotrowski
   III miejsce - Ania Zielińska
   III miejsce - Zuzanna Rajczykiewicz
W kategorii klas IV - VIII zostały nagrodzone następujące osoby:
     I miejsce - Maciej Kozłowski
    II miejsce - Aleksandra Mielczarek
    II miejsce - Daria Brzezicka
   III miejsce - Julia Zywer

Święty Mikołaj w naszej Szkole

Święty  Mikołaj w naszej Szkole

Oczekiwanie na pojawienie się Świętego Mikołaja w naszej szkole dla najmłodszych było bardzo niepokojące. Bo co nam przyniesie wymarzony prezent czy też rózgę?

W tym roku Święty odwiedził  dzieciaki  w klasie „0” wręczając każdemu z nich paczkę ze słodyczami , a także z małą niespodzianką. Najmłodsza grupa otrzymała również od niego różnorakie zabawki do wspólnej zabawy ( kuchenka i akcesoria do gotowania, klocki, samochody, przybory do piaskownicy, pociąg), nie zapomniał jednak o rózdze na niegrzeczne dzieci i przekazał ją  pod opiekę, wychowawczyni grupy – pani Jasi.

 

Dzień pluszowego misia

Dzień pluszowego misia- 25 listopada.

 

W tym roku dzieciaki klas młodszych uroczyście obchodziły to święto. Przedszkolaki w szkole a uczniowie klas I-III on-line. Jednak przybyły do biblioteki naszej Szkoły niedźwiadek był bardzo niepocieszony kiedy zastał puste sale lekcyjne. Pani bibliotekarka -Beata Chomąt stanęła jednak na wysokości zadania i czytała jednym i drugim dzieciom   tym w szkole i przed monitorami -przygody Kubusia Puchatka. Po wysłuchaniu opowieści dzieci lepiły i wyklejały z masy solnej postacie misi. Szkołę opanowały różnorakie misiowe dekoracje wykonane przez dzieci.

Dzień ten jest zawsze miłym przeżyciem dla wszystkich dzieci.

Logo szkoły

Nowe logo szkoły !!!

 

Dnia 1 grudnia 2020r. został rozstrzygnięty konkurs na  Logo Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym, który był objęty honorowym patronatem przez Wójta Gminy Udanin Wojciecha Płaziuka.  Do konkurs zgłoszonych zostało 10 prac, których autorami byli uczniowie naszej szkoły. Wśród zgłoszonych propozycji najwyżej ocenione zostało dzieło wykonane przez rodzeństwo Szymona i Annę Zielińskich. Wyróżnieniem cieszył się także pomysł Mileny Kowalskiej uczennicy kl. VII.   Dziękujemy wszystkim  tym którzy zgłosili się do konkursu i zechcieli reprezentować naszą placówkę, a wszystkich, którzy chcieli by obejrzeć nadesłane prace, odsyłamy do poniższej  galerii.

Oficjalne wręczenie nagród odbędzie się 28 stycznia 2021 r. o formie przekazania nagród poinformujemy na naszej stronie internetowej.

 

https://www.youtube.com/watch?v=ZoAny2fNnoc

https://idaswieta.com/

DLACZEGO WYSYŁANIE KARTEK JEST WAŻNE:

 • Sprawiają ogromną najszczerszą radość dla odbiorcy.
 • To szansa by w prosty i osobisty sposób wyrazić wszystko to, co czujemy do osób najbliższych. Wysłane kartki przywołują wspomnienia i pamięć o nadawcy, za każdym razem gdy na nie spoglądamy.
 • Napisane kartki pozostawiają po sobie trwały ślad, którego nie można tak po prostu wykasować. Nie potrzebujemy do tego stałego połączenia wi-fi - możemy tworzyć je w każdym miejscu, o każdej porze, angażując bliskich.
 • Poprzez własnoręczne skreślenie kilku słów podkreślamy wyjątkowość osób do których wysłaliśmy kartkę świąteczną.
 • Stanowią formę integracji wszystkich członków rodziny.
 • To dobra okazja, by uwolnić kreatywność i pomysłowość, poprawić bądź nabyć nowe umiejętności manualne.
 • To naprawdę łatwe i fajne.

POWODY DLA KTÓRYCH REALIZUJEMY KAMPANIĘ:

 • Pragniemy zaprosić całą Polskę do działania polegającego na wysłaniu kartek świątecznych swoim najbliższym.
 • Chcemy podkreślić wyjątkowość łączących nas więzi i osobistych relacji w świecie, w który bardzo ważna rolę odgrywają technologie informacyjno-komunikacyjne.
 • Zachęcamy, aby w okresie świąt Bożego Narodzenia w sposób świadomy odłożyć media cyfrowe.
 • Jesteśmy przekonani, że w świecie cyfrowym bardzo ważne jest kultywowanie rodzinnych tradycji.
 • To doskonała okazja do aktywizacji mieszkańców miast, wsi, członków instytucji, przestrzeni miejskich, sektorów edukacji oraz sportu, zaangażowania władz.

 

REZULTATY JAKICH SIĘ SPODZIEWANY:

 • Polskie rodziny aktywnie wspierają ideę dzielenia się życzeniami, poprzez tradycyjne pisanie kartek świątecznych.
 • Najmłodsi są świadomi różnicy pomiędzy istotą słowa pisanego własnoręcznie, a wiadomością cyfrową – wygenerowaną często z gotowych wzorów.
 • Dzięki wyraźnemu zaangażowaniu, podtrzymana zostaje więź, nawet z najdalszymi członkami rodzin.
 • W naturalny sposób wzrasta zaangażowanie całych rodzin na rzecz świadomego bycia bliżej siebie.
 • Dominować zaczyna chęć sprawienia niespodzianki, wywołania czystej radości poprzez efekt zaskoczenia, a także kreatywność.
 • Najmłodsi zyskują umiejętność własnoręcznego napisania kartki, a nawet stworzenia jej od podstaw.
 • Dzieci poznają historię swojej rodziny.
 • Dzieci wiedzą, jaką drogę przebywa kartka świąteczna wysłana w tradycyjny sposób.
 • Dzieci poznają miejsca w Polsce i na świecie, w których mieszkają ich najbliżsi.
 • Dzieci znają adres zamieszkania swoich najbliższych.

STOP HEJTOWI WŚRÓD DZIECI I MŁODZIEŻY

 

Hejt jest w dzisiejszych czasach zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Stosują go również młodzi ludzie. Dlatego, w ramach szeroko zakrojonych działań prewencyjnych, został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży, skierowany głównie do rodziców.

Hejt- Informacje dla uczniów i rodziców

Obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka

Nasza szkoła, należąca do

Klubu Szkół UNICEF

dołączyła do obchodów 

Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka 

W tym roku, by zwrócić uwagę świata na trudną sytuacje dzieci w Jemenie odbywa się on pod hasłem 

Pomoc dla Jemenu.


Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka przypada 20 listopada (piątek!!!) prosimy również, aby w tym dniu dzieci (a może i nauczyciele?) w miarę możliwości mieli na sobie ubranie w kolorze niebieskim, a także, aby powiesili w oknie swojego domu obrazek - swoją odbitą dłoń w kolorze niebieskim na białej kartce (Kolor niebieski łączy wszystkich celebrujących ten dzień na świecie)tym samym  - przyłączą się do setek tysięcy mieszkańców innych krajów, którzy także zaangażują się w globalną akcję UNICEF #GoBlue.

W dniu 20 listopada 1989 Zgromadzenie Ogólne ONZ przyjęło Konwencje o Prawach Dziecka. Spisano w niej wszystkie prawa dziecka. Została ona ratyfikowana prze 196 państw. Jednak w wielu miejscach na świecie dzieci pozbawione są swoich podstawowych praw, prawa do wolności , edukacji, ochrony zdrowia. Takim właśnie miejscem jest Jemen,  w którym tocząca się od 5 lat wojna dotyka najmłodszych.  Setki cierpią z niedożywienia i głodu, 2 miliony dzieci nie chodzi do szkoły. Brakuje im dostępu do czystej wody i opieki medycznej. 

Jeżeli pragniesz wesprzeć finansowo dzieci w Jemenie możesz to zrobić tutaj:

https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-jemenu

UNICEF zaprasza uczniów i rodziców

do odbycia wirtualnej podróży po Jemenie

https://www.youtube.com/watch?v=OCu5Z_8RdKM&feature=youtu.be

oraz sprawdzenia swojej wiedzy o prawach dziecka

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXLHewpUFpFO9_W3W82E0sMxxWSwoZXCpXbriEmrbRP4tihw/viewform

 

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność