ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA I DZIEŃ CHŁOPAKA

    Tradycja stało się ,że w naszej szkole najmłodsi uczniowie z kl.0-3 smakując świętują pieczonego ziemniaka. W tym roku także tradycji stało się zadość.        

        30 września już od rana pod opieką pana konserwatora Andrzeja Cidyło  ,różnej wielkości ziemniaczki piekły się w ognisku. W tym czasie dzieci w klasach na zajęciach plastycznych wyczarowywały z ziemniaków i innych dodatkowych materiałów piękne stworki. Gdy ziemniaczki się upiekły, wszyscy udali się na konsumpcję.

ALE PYCHA BYŁO!!-tak mówili z umalowanymi  węgielkiem ustami uczniowie. Po jedzonku zabawy ruchowe z ziemniakiem.

W tym dniu w klasach obchodziliśmy także Dzień Chłopaka. Koleżanki pamiętały o swoich kolegach i w tym dniu każdy z nich otrzymał słodki upominek i laurkę.

Dzień Pustej Klasy

25 września obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Święto to polega na tym, że lekcje odbywają się w terenie. Obchodzony jest rokrocznie i jest międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.

Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.

Dzień Pustej Klasy jest okazją do przełamania tych barier. W terenie każdy uczeń i uczennica mogą  wyjść ze swojej ciasnej szufladki, a nauczyciel dostaje wyjątkową szansę spojrzenia na swoich uczniów świeżym okiem.

 

Uczniowie klas 0-III również przyłączyli się do tej akcji i lekcje odbywały się na świeżym powietrzu. Dzieci, razem ze swoimi nauczycielami, porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

 

DZIEŃ DOKTORA

1 października to Dzień Lekarza. W ramach profilaktyki zdrowia( treści w podstawie programowej), w klasach 0-3 odbyły się pogadanki i prezentacje , o tym jak postępować,  aby nie chorować. Szczególnie teraz w czasie trwające pandemii. Nie mogliśmy zaprosić lekarza do szkoły, ale pamiętaliśmy o naszym lokalnym doktorze w dniu jego święta. Przedszkolaki z kl.0 pod opieką pani J. Hojwy wykonały śliczną laurkę, którą przekazaliśmy do Ośrodka Zdrowia w Ujeździe Górnym na ręce pani doktor.

Życzymy lekarzom  wszystkiego Najlepszego!!.

Dzień kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.

 

Tego dnia ubrania dzieci z klas 0-III wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności- TALENT.

 

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

            Dnia 18.09.20r.   odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym  Po raz pierwszy uczniowie  odwiedzili  bibliotekę szkolną.

            Celem  wizyty jest rozbudzenie w dzieciach chęci czytania, wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku do książek. Dzieci uroczyście przyrzekały, że   będą książki szanować  i oddawać w terminie, ponieważ czekają na nie kolejni czytelnicy.

          

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność