NASZ POMYSŁ NA ZABAWĘ W TEATR

      Teatrzyk Kukiełkowy i Teatr Cieni

Bardzo tęsknimy za spotkaniami z aktorami i artystami w teatralnymi. Pandemia ograniczyła nam wyjazdy do teatru. Postanowiliśmy więc -my uczniowie klasy 2 i 3 zorganizować teatrzyk w szkole. Klasa 2 przygotowała teatrzyk kukiełkowy- „Bajka o smoku, królu, rycerzu i …nie zgadniecie, o kim jeszcze”, a klasa 3 teatrzyk Cieni- „Szeherezada” Braci Grimm. Kukiełki na drewnianych łyżkach oraz scenografię  uczniowie wykonali na zajęciach edukacji technicznej. Umiejętności głosowe i aktorskie zaprezentowali  młodszym kolegom z klasy „0”i klasy 1. Przygotowując teatrzyk poznaliśmy pracę aktora, rekwizytora , scenarzysty w ramach realizacji działań dla I etapu edukacji z Doradztwa Zawodowego. Widzowie z kl.0-1 byli zachwyceni, czego dowodem były gromkie oklaski i piękne prace plastyczne ilustrujące treść bajki.

Dzień kobiet

DZIEŃ KOBIET, DZIEŃ KOBIET NIECH KAŻDY SIĘ DOWIE ,ŻE DZISIAJ ŚWIĘTO DZIEWCZYNEK 

8 marca to data, którą każdy chłopiec duży i mały zna. W naszej szkole już od rana ruch był niesamowity. Chłopcy w krawatach, z bukietami kolorowych tulipanów, laurkami i czekoladkami witali swoje koleżanki i panie. Najmłodsi PANOWIE z ZERÓWKI pamiętali o paniach rozdających pyszne obiadki, o paniach dbających o czystość i porządek w szkole, o paniach czuwających nad bezpieczeństwem w autobusie, o pani sekretarce i księgowej i PANI DYREKTOR. Wykonali piękne laurki , które elegancko wręczali owym paniom.           BRAWO MALI DŻENTELMENI!!

KARNAWAŁ

KARNAWAŁOWE SZALEŃSTWO!!!

 

KARNAWAŁ to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest również atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak było również i w naszej szkole.

Tego dnia dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów, strażaków czy Batmanów.

DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

1 marca kolejny raz w całej Polsce były obchodzone uroczystości poświęcone Żołnierzom Wyklętym. Uczniowie naszej szkoły również pamiętali o uczczeniu tego dnia.

Z tej okazji przygotowali okolicznościowe plakaty i gazetki ścienne z informacjami o  męstwie i niezłomnej postawie patriotycznej. Dziękujemy  za krew przelaną w obronie ojczyzny.

                                                                                                  Cześć i chwała bohaterom.

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

   „A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”.

Mikołaj Rej

Ten piękny przekaz M. Reja, uczniowie z klas 0-3 zinterpretowali bardzo odpowiedzialnie. A przecież ONI dopiero poznają elokwencję i  poprawność naszego języka ojczystego. .                                                                                                                  Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego przypadającego w dniu 21 lutego, dzieci z klas 0-3 wraz z wychowawcami cały tydzień poprzedzający ten „Dzień” poszukiwali piękna w języku ojczystym. Klasa „0”-wykonała kolorowe abecadło; klasa 1- przygotowała „Drzewo dobrych słów” i zaprezentowała swoje kaligraficzne umiejętności w pisaniu- już piórem! Drugoklasiści w różnych czasopismach wyszukiwali trudne słowa, które zapakowali w pociąg „Trudnych wyrazów”, a następnie tworzyli z wybranymi słówkami ciekawe opowiastki i historyjki. Klasa 3- zbudowała latawiec synonimów, przygotowała reklamę ulubionej książki i ilustrowała wysłuchany komiks.

Sukces!!!

Kolejnym naszym osiągnięciem jest udział w Walentynkowym  Konkursie Poetyckim  pt. „Serduszkowy wiersz” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę w Udaninie. Nasi uczniowie to „młodzi” o wielkich sercach i słownych talentach. W kategorii klas 1-3 :

I MIEJSCE-uczeń klasy 2-Szymon Zieliński ,wiersz pt. „Co to jest miłość?”

II MIEJSCE- uczennica klasy 1- Wiktoria Polowy, wiersz pt. „ Kocham kotki”

WYRÓŻNIENIE- uczennica klasy 3- Lena Dyduła, wiersz pt. „Dzień miłości”.

BRAWO!!   Czyż to nie imponujące?!

Dziękujemy wychowawcom klas 1-3, że zachęcają i motywują swoich uczniów do kreatywnych działań.

 

Kolejne sukcesy!

  SUKCESÓW KONKURSOWYCH CIĄG DALSZY…..

Nasi najmłodsi uczniowie zachwycają nas swoimi małymi ,ale jakże WIELKIMI SUKCESAMI w licznych  konkursach , w których ostatnio aktywnie biorą udział.

Miło nam poinformować, że w dolnośląskiej i bydgoskiej edycji małego konkursu  smogowego dla klas 1-3 pt. Stwórz „Smogoluda”,wśród 450 nadesłanych prac  wyróżniona została praca ucznia klasy2- Pawełka Pilarskiego .Warto przypomnieć, że w konkursie udział wzięli wszyscy uczniowie z klasy 1 i 2 naszej szkoły. Prace wykonywały dzieci na zajęciach edukacji przyrodniczo-technicznej.                                                                                                   Gratulujemy Pawełkowi!!

„COŚ OPTYMISTYCZNEGO”

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „COŚ OPTYMISTYCZNEGO”

 

13 lutego 2021 roku, podczas spotkania podsumowującego konkurs plastyczny pt. „Coś optymistycznego” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskie, zostały wręczone upominki i pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie 40 uczestnikom.

Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców, a wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: miejsce II zajęła Dorotka Kowalska z klasy II, a wyróżnienia otrzymali: Jan Czerwiński z kl. III i Szymon Dobrzycki z kl. I.

Zapewniamy, że uczniowie z dumą będą promowali nasz powiat podczas wycieczek szkolnych.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym jeszcze raz GRATULUJEMY i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność