X ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA W SP UJAZD GÓRNY

Dni tabliczki mnożenia w naszej szkole rozpoczęły się już 29.09.2020r.Celem uczestnictwa uczniów naszej szkoły było przypomnienie mnożenia w sposób niecodzienny i przyjemny, kształtowanie kompetencji kluczowych nie tylko na matematyce( język angielski, wych. fizyczne).Udział wzięli uczniowie klas 1-3 oraz klas 4-8. Tego dnia w klasach odbywały się zabawy pod hasłem „Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia”.

Na korytarzach , w salach lekcyjnych w najbardziej widocznych miejscach zostały rozwieszone kolorowe tabliczki z działaniami mnożenia i dzielenia oraz zabawnymi rymowankami ułatwiającymi zapamiętanie działań. W holu szkoły przy bocznym wejściu na tablicy organizatorzy przygotowali gazetkę z hasłami na poszczególne dni. W czwartek 01.10.2020r.uczniowie z poszczególnych klas byli odpytywani w celu wyłonienia najlepszych z tabliczki mnożenia i dzielenia. W klasach 1-2 mnożenie zastąpiono sumą jednakowych 2,3,4 składników. Następnie 02.10.2020r. asystentki wybrane spośród uczniów w klasach starszych pomagały przeprowadzić główne eliminacje. Ciekawostką było czytanie poleceń w języku angielskim. Inną  ciekawą formą eliminacji był tor przeszkód na zajęciach wych. fizycznego. Na wskazanych odcinkach uczniowie losowali działania i po błyskawicznym obliczeniu przechodzili do kolejnego .Po zsumowaniu poprawnych wyników docierali do etapu ostatniego. Tu egzaminatorki w osobach:

*przewodnicząca-dyrektor Dorota Byra

*ekspertki: Joanna Laflamme, Jolanta Maniowska, Justyna Pilarska, Jadwiga Semczuk

ustnie sprawdzały znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia  w celu wyłonienia ”Mistrza”.

                    Mistrzem Tabliczki Mnożenia SP Ujazd Górny w :

Kl.2-Szymon Zieliński

Kl.3-Kornelia Markiewicz

Kl.4-Martyna Czerniecka

Kl.6-Amelia Domin

Kl.8-Maciej Kozłowski

Mistrzowie otrzymali odznakę „MISTRZ MNOŻENIA”. Wszyscy uczestnicy tabliczkowych zmagań otrzymali certyfikat uczestnictwa.

Serdeczne podziękowanie dla p. Danuty Wojtusiak, koordynatora akcji X ŚWIATOWEGO DNIA TABLICZKI MNOŻENIA W NASZEJ SZKOLE.

 

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA I DZIEŃ CHŁOPAKA

    Tradycja stało się ,że w naszej szkole najmłodsi uczniowie z kl.0-3 smakując świętują pieczonego ziemniaka. W tym roku także tradycji stało się zadość.        

        30 września już od rana pod opieką pana konserwatora Andrzeja Cidyło  ,różnej wielkości ziemniaczki piekły się w ognisku. W tym czasie dzieci w klasach na zajęciach plastycznych wyczarowywały z ziemniaków i innych dodatkowych materiałów piękne stworki. Gdy ziemniaczki się upiekły, wszyscy udali się na konsumpcję.

ALE PYCHA BYŁO!!-tak mówili z umalowanymi  węgielkiem ustami uczniowie. Po jedzonku zabawy ruchowe z ziemniakiem.

W tym dniu w klasach obchodziliśmy także Dzień Chłopaka. Koleżanki pamiętały o swoich kolegach i w tym dniu każdy z nich otrzymał słodki upominek i laurkę.

Dzień Pustej Klasy

25 września obchodziliśmy Dzień Pustej Klasy. Święto to polega na tym, że lekcje odbywają się w terenie. Obchodzony jest rokrocznie i jest międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu.

Nazwa święta, zainaugurowanego w 2012 roku przez grupę londyńskich nauczycieli, doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.

Dzień Pustej Klasy jest okazją do przełamania tych barier. W terenie każdy uczeń i uczennica mogą  wyjść ze swojej ciasnej szufladki, a nauczyciel dostaje wyjątkową szansę spojrzenia na swoich uczniów świeżym okiem.

 

Uczniowie klas 0-III również przyłączyli się do tej akcji i lekcje odbywały się na świeżym powietrzu. Dzieci, razem ze swoimi nauczycielami, porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w przyrodzie.

 

DZIEŃ DOKTORA

1 października to Dzień Lekarza. W ramach profilaktyki zdrowia( treści w podstawie programowej), w klasach 0-3 odbyły się pogadanki i prezentacje , o tym jak postępować,  aby nie chorować. Szczególnie teraz w czasie trwające pandemii. Nie mogliśmy zaprosić lekarza do szkoły, ale pamiętaliśmy o naszym lokalnym doktorze w dniu jego święta. Przedszkolaki z kl.0 pod opieką pani J. Hojwy wykonały śliczną laurkę, którą przekazaliśmy do Ośrodka Zdrowia w Ujeździe Górnym na ręce pani doktor.

Życzymy lekarzom  wszystkiego Najlepszego!!.

Dzień kropki

15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki

Celem Międzynarodowego Dnia Kropki jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia, działania. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.

 

Tego dnia ubrania dzieci z klas 0-III wypełnione były kolorowymi kropkami. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta. Uważnie wysłuchaliśmy opowiadania jak to zwyczajna kropka zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła uczniom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności- TALENT.

 

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

            Dnia 18.09.20r.   odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym  Po raz pierwszy uczniowie  odwiedzili  bibliotekę szkolną.

            Celem  wizyty jest rozbudzenie w dzieciach chęci czytania, wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku do książek. Dzieci uroczyście przyrzekały, że   będą książki szanować  i oddawać w terminie, ponieważ czekają na nie kolejni czytelnicy.

          

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność