Kiermasz wielkanocny

WIELKANOCNY KIERMASZ CHARYTATYWNY

 

            W niedzielę palmową udało się nam przeprowadzić charytatywny kiermasz wielkanocny w Kościele pw. Św. Marcina w Ujeździe Górnym. Podczas kiermaszu można było nabyć przede wszystkim palmy i stroiki wielkanocne wykonane własnoręcznie przez naszych uczniów.

Ze względu na panujące obostrzenia związane z pandemią zachowane zostały szczególne zasady rygoru sanitarnego, co również spowodowało, że niestety nie mogli w nim  bezpośrednio uczestniczyć członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

W akcję włączyło się wielu ludzi dobrej woli oraz wielu rodziców naszych uczniów za co składamy serdeczne podziękowania.

Kwota jaką udało się nam zebrać to 2150 zł i została ona przekazana na leczenie i rehabilitację mieszkańca naszej gminy Michała Sztacha.

 

Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

Lekcja "NIEŚMIECENIA"

Zagłosuj na naszą szkołę w konkursie

LEKCJA NIEŚMIECENIA

Nasza szkoła bierze udział w konkursie "LEKCJA NIEŚMIECENIA”, w którym możemy wygrać STACJĘ EDUKACYJNĄ Z POJEMNIKAMI DO SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW (7 pojemników wraz ze zgniatarką do puszek i plastikowych butelek).

 

GŁOSUJ NA NAS CODZIENNIE!!!! 

Głosowanie trwa od 01.04 do 30.04.2021r.

Jeden użytkownik może oddać 3 głosy dziennie.

 

BEZPOŚREDNI LINK DO GŁOSOWANIA NA NASZĄ SZKOŁĘ:

https://www.lekcjaniesmiecenia.pl/glosowanie?city=ujazd+g%C3%B3rny&postal_code=&name=#filter

 

Głosować mogą wszyscy! Uczniowie, rodzice, dziadkowie, ciocie, wujkowie, rodzeństwo itd.

Im większej liczbie osób przekażemy informację tym większe nasze szanse.

Aby wygrać musimy się zmobilizować i walczyć wspólnie. 

 

Komunikat!!!

                   Szanowni Państwo,
Całkowity lockdown stał się faktem.           

Rząd podjął decyzję o zamknięciu przedszkoli i żłobków – od 29 marca do 9 kwietnia 2021r.

Te placówki zostaną zamknięte, z wyjątkiem opieki nad dziećmi personelu medycznego i przedstawicieli służb mundurowych. Co ważne, rodzice będą mogli nadal korzystać z zasiłku opiekuńczego.
W naszej szkole oddział przedszkolny przechodzi na kształcenie zdalne. Zasady organizacji zostaną opracowane i przekazane do Państwa wiadomości najpóźniej do soboty – 27 marca 2021r.       

       Proszę śledzić komunikaty przekazywane za pośrednictwem e-dziennika i na stronie internetowej szkoły: www.gimujazd.pl


W przypadku pytań i wątpliwości zapraszam do kontaktu:


Adres e-mail:  sekretujazd@op.pl
Tel. 76 87 40 279; 500 266 847


Życzę Państwu i nam wszystkim cierpliwości, zrozumienia, a nade wszystkim zdrowia.
Uważajcie na siebie, bądźcie ostrożni.
                                          Z poważaniem
                                            Dorota Byra

WARSZTATY WIOSENNO- WIELKANOCNE

W dniach 18 i 19 marca, w naszej szkole odbyły się warsztaty wiosenno- wielkanocne zorganizowane dla klas 0-III. Forma warsztatowa pozwoliła uczniom w sposób aktywny przyswoić i utrwalić sobie wiedzę o polskich tradycjach, oraz zwyczajach związanych ze Świętem Wielkanocnym, zapoznać ich z techniką rękodzieła, zachęcić do samodzielnego wykonania ozdób, a także pogłębiła ich wiedzę o zawodzie ogrodnika, który w  związku z nadchodzącą porą roku -wiosną i rozpoczynającymi się pracami w ogrodzie jest bardziej widoczny i doceniony.

Wykonane prace zostały przekazane na Charytatywny Kiermasz Wielkanocny.

Dziękujemy wszystkim za współpracę i pomoc w przygotowaniu warsztatów, a uczniom za aktywny udział na zajęciach.  

 

Witaj Wiosno!

WITAMY WIOSNĘ- Z EKOLOGIĄ BĄDŹ NA TY

Uczniowie klas 0-3Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym bardzo pracowicie przygotowywali się na powitanie wiosny. Podjęli wiele działań. W każdej klasie dzieci wykonały ekologiczną kukłę Marzaneczkę. W salach lekcyjnych i na korytarzach zrobiło się zielono, żółto, różowo za sprawą wielkanocno-wiosennych dekoracji. Na szkolnym boisku wyrosła wiosenna łąka, którą dzieci narysowały kolorową kredą. Uczniowie z klasy 3 przygotowali plakaty o tematyce: „STOP WYPALANIU TRAW”, „SEGREGACJA ŚMIECI”, „SMOG”, ŚMIECI W MIEJSCACH NIEDOZWOLONYCH”, które zostały zaprezentowane w Urzędzie Gminy Udanin i w wielu miejscowościach naszej gminy. Drugoklasiści zaś założyli klasową hodowlę roślin. Niestety uczniowie z klas 1-3 nie mogli 21 marca  witać wiosny barwnym korowodem przez wieś, gdyż ponownie rozpoczęli naukę zdalną. Wiosnę powitali uczniowie kl.0, którzy uczą się stacjonarnie.

HERBACIANY SAVOIR-VIVRE, CZYLI JAK Z KLASĄ PIĆ HERBATĘ !

W dniach od 3 do 12 marca w klasach 2 i 3 trwał „Herbaciany tydzień”. Na zajęciach edukacji przyrodniczej obejrzeli film pt. Skąd pochodzi herbata i jak się ją uprawia? Następnie w ramach realizacji projektu „Jemy zdrowo” uczniowie z klasy 3 zorganizowali „Herbacianą kawiarenkę”, w której poznawali właściwości lecznicze herbat ziołowych, owocowych, zielonych i wielu innych. Natomiast uczniowie klasy 2 uczestniczyli w czynnościach parzenia herbaty i zapoznali się z Savoir-vivre podawania i picia tego aromatycznego naparu.

WIZYTA W MOBILNYM PLANETARIUM

W dniu 9 marca gościliśmy w naszej szkole MOBILNE PLANETARIUM.              

  Ta nowoczesna forma edukacji pozwoliła uczniom na przeniesienie się w odległe galaktyki. Za pomocą innowacyjnego sprzętu dydaktycznego przedstawiono piękno Mikro - i Makro Kosmosu w 360 stopniach. Przy pomocy projekcji specjalnego filmu edukacyjnego, sprawiającego wrażenie obrazu 3D, uczniowie wybrali się w krótką wycieczkę przez Układ Słoneczny. Oglądali planety tak, jakby byli na pokładzie promu kosmicznego, wirtualnie stąpali po księżycu, zaglądali w najdalsze zakątki kosmosu. Widzowie zostali zabrani w niezwykłą podróż, przybliżającą świat nauki w sposób jak najbardziej profesjonalny, a jednocześnie przystępny. Seans filmowy dostarczył niezapomnianych przeżyć, pozwolił rozbudzić zainteresowania, a przede wszystkim zaspokoić ciekawość – jak wspaniale jest w pozycji leżącej oglądać gwiazdy…

Mamy To!

 KONKURS „STWÓRZ SMOGOLUDA”

Miło nam poinformować, że w dolnośląskiej  edycji małego konkursu  smogowego dla klas 1-3 pt. Stwórz „Smogoluda”,wśród 450 nadesłanych prac  wyróżniona została praca ucznia klasy 2 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym- Pawełka Pilarskiego. Organizatorzy przesłali wyróżnionemu dyplom i wiele upominków. W środę 10 marca ,pani dyrektor Dorota Byra w obecności mamy p. Justyny Pilarskiej, wychowawcy p. Jolanty Maniowskiej i uczniów klasy 2 wręczyła Pawłowi zasłużoną nagrodę. Wychowawca i koledzy/koleżanki z klasy  są bardzo dumni ze sukcesu Pawełka. Gratulujemy!!

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność