Kolejne sukcesy!

  SUKCESÓW KONKURSOWYCH CIĄG DALSZY…..

Nasi najmłodsi uczniowie zachwycają nas swoimi małymi ,ale jakże WIELKIMI SUKCESAMI w licznych  konkursach , w których ostatnio aktywnie biorą udział.

Miło nam poinformować, że w dolnośląskiej i bydgoskiej edycji małego konkursu  smogowego dla klas 1-3 pt. Stwórz „Smogoluda”,wśród 450 nadesłanych prac  wyróżniona została praca ucznia klasy2- Pawełka Pilarskiego .Warto przypomnieć, że w konkursie udział wzięli wszyscy uczniowie z klasy 1 i 2 naszej szkoły. Prace wykonywały dzieci na zajęciach edukacji przyrodniczo-technicznej.                                                                                                   Gratulujemy Pawełkowi!!

„COŚ OPTYMISTYCZNEGO”

Uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „COŚ OPTYMISTYCZNEGO”

 

13 lutego 2021 roku, podczas spotkania podsumowującego konkurs plastyczny pt. „Coś optymistycznego” zorganizowanego przez Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskie, zostały wręczone upominki i pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie 40 uczestnikom.

Spośród nadesłanych prac Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców, a wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: miejsce II zajęła Dorotka Kowalska z klasy II, a wyróżnienia otrzymali: Jan Czerwiński z kl. III i Szymon Dobrzycki z kl. I.

Zapewniamy, że uczniowie z dumą będą promowali nasz powiat podczas wycieczek szkolnych.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym jeszcze raz GRATULUJEMY i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

 

Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

            Dnia 5.02.2021r. odbyło się uroczyste pasowanie klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści po raz pierwszy odwiedzili  bibliotekę szkolną wraz z wychowawcą. Zostali zapoznani z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek.

Celem wizyty jest rozbudzenie w dzieciach chęci czytania, wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku do książek. Dzieci uroczyście przyrzekały, że będą książki szanować  i oddawać w terminie, ponieważ czekają na nie kolejni czytelnicy.

Czekoladowy autobus

 Potrzebuję czekolady
zjeść ją muszę, nie ma rady!
(…)
Z orzechami, z bakaliami,
kokosowymi wiórkami,
zwykła mleczna, gorzka, biała
dla mnie każda jest wspaniała!”.

Dnia 28 stycznia 2021r.  do naszej szkoły przyjechał Czekoladowy Autobus- jedyny autobus w Polsce, w którym dzieci przenoszą się w czekoladowy świat.

Podczas warsztatów uczestnicy poznali historię czekolady, techniki jej przygotowania oraz wykorzystania. Uczniowie dowiedzieli się jak odróżnić czekoladę od produktów czekoladopodobnych szkodliwych dla zdrowia oraz w jakich ilościach i kiedy można sobie pozwolić na chwilę słodkiego zapomnienia.

APETYT NA KONKURSY NADAL TRWA !

APETYT NA KONKURSY NADAL TRWA !

W piątek  29 stycznia klasy 1 i 2 podczas zajęć edukacji technicznej wykonały z surowców wtórnych i gliny SMOGOLUDA. Prace te były tworzone w ramach udziału w Konkursie plastycznym pt. STWÓRZ SMOGOLUDA. Organizatorem konkursu jest Uniwersytet Wrocławski Zakład Klimatologii i Ochrony Środowiska.

Nowe logo Szkoły

 

Nowe logo Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym

Wręczenie nagród  w konkursie na nowe   Logo

Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II

 

W dniu 28.01.2021 r. odbyło się wręczenie  nagród  uczestnikom  konkursu na Logo Szkoły.

Przypominamy:

I miejsce zajęło rodzeństwo : Anna Zielińska z klasy I i Szymon Zieliński z klasy I

II miejsce przyznano Milenie Kowalskiej z klasy VII,

III  miejsce  zajęła Amelia Domin z klasy VI.

 

Nagrody dla zwycięzców i upominki dla uczestników konkursu zostały ufundowane z budżetu Gminy Udanin.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy !

 

Kokurs Powiatowy

POWIATOWY KONKURS

„COŚ OPTYMISTYCZNEGO’

 Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym „Coś optymistycznego” organizowanym przez Starostwo Powiatowe Środzie Śląskiej.

Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci. Prace konkursowe będą wykorzystane do zobrazowania hasła promocyjnego Powiatu Średzkiego.

Dnia 27 stycznia 2021r. Zostały ogłoszone wyniki konkursu. Wśród nagrodzonych znaleźli się uczniowie naszej szkoły.

Miejsce II zajęła Dorotka Kowalska z klasy II, a wyróżnienia otrzymali: Jan Czerwiński z kl. III i Szymon Dobrzycki z kl. I.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy pozostałym uczniom, rodzicom i wychowawcą klas za szczególne zaangażowanie. Dzięki aktywności i mobilizacji uczniów otrzymaliśmy szczególne podziękowania od organizatorów konkursu.

# Szczepimy się!

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Środzie Śląskiej, Sekcja Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia
przesyła informację Ministerstwa Zdrowia dot.akcji #SzczepimySię.

W załączeniu LINK do ściągnięcia spotów: https://wetransfer.com/downloads/123e2969154fb65e41757a5537262ccc20210107090039/85b79ceae98b9896fd4c5bf673806f8520210107090157/95dc4b

Nazwa akcji #SzczepimySię

Hasztag: #SzczepimySię

Adres strony www [najważniejsze informacje]: gov.pl/szczepimysie

Infolinia, bezpłatna, całodobowa: 989

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność