Rocznica!

101 rocznica urodzin Jana Pawła II

Patrona naszej szkoły

 

W dniu 18 maja 2021 roku  w Szkole Podstawowej w Ujeździe Górnym   odbył się uroczysty apel związany z obchodami 101 rocznicy urodzin Jana Pawła II Patrona naszej szkoły.

Uczniowie klas II i III przypomnieli biografię, twórczość i anegdoty związane z osobą papieża. Obecni w tym dniu w szkole uczniowie klas 0-III oraz klas  IV-V odśpiewali Hymn Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II.

 Pan wójt Wojciech Płaziuk wraz z Panią dyrektor Dorotą Byrą oraz z  przedstawicielami społeczności uczniowskiej  oddali hołd Wielkiemu Polakowi.

Złożyli kwiaty i zapalili symboliczny znicz przed tablicą pamiątkową.

Kolejny sukces!!!

„MISTRZ SZYBKIEGO MNOŻENIA”

MIĘDZYNARODOWY KONKURS ON-LINE

 DLA KLAS I – VI

"Mistrz szybkiego mnożenia" to międzynarodowy konkurs skierowany do uczniów klas I-VI szkół podstawowych.

Konkurs miał na celu rozwijanie i promowanie uzdolnień matematycznych wśród uczniów edukacji wczesnoszkolnej oraz popularyzację umiejętności sprawnego mnożenia w zakresie 100. Zadaniem uczestników konkursu było poprawne rozwiązanie jak największej liczby przykładów mnożenia do 100 w ciągu 5 minut.

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy  wzięli udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Szybkiego Mnożenia.

Konkurs przeprowadzony został przez koordynatora – p. Danutę Wojtusiak.

 

Mamy To!!!

Ponadnarodowa mobilność uczniów

w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II

w Ujeździe Górnym

Szkoła Podstawowa  bierze udział w realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój

(PO WER) projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów”

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym  otrzymała dotację na realizację międzynarodowego projektu pt. "Czysty świat – moje prawo. Mój obowiązek, moja przyszłość” - The Clean World -my right, my duty , my future" Autorkami wniosku są nauczycielki z naszej szkoły – Pani Lucyna Filończyk – nauczycielka języka polskiego, Pani Joanna Laflamme – nauczycielka języka angielskiego i Pani Dorota Byra – dyrektor szkoły.

DZIEŃ BIBLIOTEKI I BIBLIOTEKARZA

8 MAJA obchodzimy Dzień Biblioteki i Bibliotekarza. Uczniowie z klas 1-3 z naszej szkoły bardzo często odwiedzają szkolną bibliotekę, bo lubią czytać z obowiązku i dla przyjemności. Każdy z nich jest wzorowym czytelnikiem. Z okazji Święta Biblioteki, złożyli szkolnej bibliotekarce p. Beacie Chomąt, życzenia i piękna laurkę. Nie zapomnieliśmy też o naszej zaprzyjaźnionej bibliotekarce p. Izabeli Fuglewicz z Gminnej Biblioteki Publicznej w Ujeździe Górnym. Wybraliśmy się z wizytą do Biblioteki Publicznej.

OSP

DZIEŃ STRAŻAKA

   Dzień Strażaka to ważne święto zarówno dla strażaków z Państwowej, jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. W czwartek 6 maja druhny i druhowie z OSP w Ujeździe Górnym  spotkali się z miłą niespodzianką, ,jaką przygotowali dla nich uczniowie z kl.0-3 Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II z Ujazdu Górnego. Tego dnia najmłodsi pod opieką wychowawców wybrali się z wizytą do siedziby OSP. Tam spotkali się z komendantem p. Krzysztofem Ziarnikiem i .Życzenia i podziękowania , ogromną laurkę i bukiet wiosennych kwiatów złożono  wszystkim strażakom-druhom z Ochotniczej Straży Pożarnej w Ujeździe Górnym. My uczniowie , podziwiamy ICH odwagę i poświęcenie ,niektórzy z nas już zasilają szeregi OSP – nazywają nas „Florkami”. Jesteśmy wdzięczni strażakom  Z OSP z  Ujazdu Górnego, bo zawsze możemy liczyć na pomoc i wsparcie przy organizowaniu różnych okolicznościowych szkolnych imprez.

Witaj Maj !!!

Witaj Maj !!!

Dnia 4 maja najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym uczcili uroczystym apelem polskie święta narodowe: 1 maja - Międzynarodowe Święto Pracy, 2 maja - Święto Flagi Rzeczypospolitej oraz 3 Maja - Święto Konstytucji.

Uroczystość rozpoczęto odśpiewaniem hymnu państwowego, po czym uczniowie klasy III przypomnieli genezę tych świąt. Uczniowie klas 0-III wraz z wychowawcami przygotowali i zaprezentowali wiersze i piosenki tematycznie związane z obchodzonymi świętami.

Pani Dyrektor Dorota Byra podziękowała uczniom i wychowawcom za piękną lekcję historii polskich świąt narodowych. Dumni jesteśmy z naszych uczniów, iż zakładając strój galowy i ozdobny kotylion podkreślili powagę i  naszą tożsamość narodową.

 

Odwiedzamy ...

ODWIEDZINY UCZNIÓW- PRZYSTAŃ SENIORA BORZYGNIEW

W kwietniu uczniowie naszej szkoły Oliwier Książek (kl. II) i rodzeństwo Anna Zielińska (kl. I) i Szymon Zieliński (kl. II) odwiedzili mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Borzygniewie.

Wydarzenie to spotkało się z entuzjastycznym przyjęciem, może nawet wyczekiwaniem związanym z kontynuowaniem naszych działań rozpoczętych przy okazji świąt Bożego Narodzenia w ramach akcji: „Idą święta nie o SMS-ie, lecz o kartce pamiętaj”.

ŚWIATOWY DZIEŃ WODY Z PAH

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym w dniu 22.03.2021r.  realizowali zdalnie Dzień Wody z PAH pod hasłem: „Zróbmy szum wokół wody”.  

Oglądaliśmy film edukacyjny "Oszczędzanie wody to za mało" i „Bez wody nie ma życia", prowadziliśmy dyskusję na temat znaczenia wody i organizmów żyjących w wodzie, wykonaliśmy plakaty „Jak możemy oszczędzać wodę?” i breloczki „Kropla PAH”.

Podsumowaniem akcji był quiz wiedzy na temat Światowego Dnia Wody. W tym dniu uczniowie ubrani byli na niebiesko.

Po raz pierwszy przystąpiliśmy do współpracy z Polską Akcją Humanitarną, dzięki czemu otrzymaliśmy ciekawe materiały edukacyjne, plakaty i scenariusze zajęć.

Dziękujemy.

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność