100 lecie urodzin Świętego Jana Pawła II

Jan Paweł II powiedział

"Tu w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkołą się zaczęła, studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło".

Zaczeło sie równo 100 lat temu,

18 maja 1920 roku.

Przenieśmy się w ten dzień.

Jest maj, miesiąc maryjny, wolna od dwóch lat Polska walczy z napierającą od wschodu Bolszewicką Rosją. W godzinach popołudniowych w całej Polsce, każdego dnia, z kościołów, spod przydrożnych kapliczek wznoszą się ku niebu słowa Litanii Loretańskiej, wielu Polaków prosi o zakończenie wojny. W wadowickim kościele Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, podoficer Karol Wojtyła i jego syn Edmund proszą także Maryję o szczęśliwe narodziny dziecka, noszonego pod sercem przez Panią Emilię Wojtyłę.....

MegaMisja

Nasza Szkoła walczy również o udział w programie: "MegaMisja"

MegaMisja to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.

 Koniecznie obejrzyj film konkursowy zrealizowany przez oddział "0"

wraz ze swoim wychowawcą!

Konkurs Konkurs

Nasza Szkoła bierze udział w konkursie :

"SuperKoderzy"

#SuperKoderzy to 10-miesięczny cykl zajęć dla klas 4-8 szkół podstawowych. To nauka podstaw programowania, robotyki i wielka lekcja o tym, że nowe technologie to nie tylko rozrywka i gry, ale możliwość zdobywania kompetencji, które będą bardzo przydatne w przyszłości.

 W ramach zgłoszenia uczniowie klas 4, 7, 8 przygotowali prace, z których powstały filmy.

Obejrzyj koniecznie pomysłowość swoich kolegów /koleżanek/ dzieci/uczniów!

 

Komunikat dotyczący wznowienia pracy przedszkola

Minister Edukacji Narodowej zdecydował, że od 6 maja 2020 r. nie będzie obowiązywać zakaz funkcjonowania przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych.

Otworzenie placówek dla dzieci to decyzja odpowiedzialna, szczególnie w czasie trwania epidemii i powinna być podejmowana po uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dlatego też dzieci będą mogły wrócić do placówek po spełnieniu koniecznych warunków sanitarno-epidemiologicznych.

Wobec powyższego na wniosek Wójta Gminy Udanin Pani Dyrektor wystąpiła do Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Środzie Śląskiej o wydanie wytycznych w tej sprawie.

Oczekujemy od władz sanitarno-epidemiologicznych określenia czy w aktualnych warunkach występujących na terenie Gminy Udanin możliwe jest wznowienie pracy Gminnego Przedszkola Samorządowego w Ujeździe Górnym oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych w Udaninie i w Ujeździe Górnym oraz na jakich warunkach wznowienie tej działalności będzie dopuszczalne.

Po uzyskaniu wytycznych z PSSE Wójt Gminy Udanin wspólnie z dyrektorami, podejmie niezbędne działania, które pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przychodzącym do przedszkola i oddziałów przedszkolnych aby nie narażać zdrowia i życia zarówno przedszkolaków jak i ich rodzin oraz pracowników.

Dyrekcja prosi Rodziców, którzy zdecydują się na powrót dzieci do przedszkola o kontakt pod numerem tel. 76 870 92 99. (Udanin), 76/8740279 (Ujazd Górny).

Jednocześnie informujemy, że Rodzice nadal mogą  korzystać z zasiłku opiekuńczego,  nad dzieckiem  do 8. roku życia

Obecnie z uwagi na brak możliwości zapewnienia pełnego bezpieczeństwa w przedszkolu i w oddziałach przedszkolnych Wójt zawiadamia, że zawieszenie działalności tych placówek będzie kontynuowane do odwołania!

 

 

 

Dzień Ziemi

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, 22 kwietnia dzieci wirtualnie pokazały, jak wyjątkowo obchodziły ten dzień. Wykonały prace nawiązujące do Światowego Dnia Ziemi.

W ten sposób pokazały, że Ziemia jest dla nich ważna i chcą się o nią troszczyć. W obecnej sytuacji, nawet przebywając w domach, dzieci udowodniły, że jako część szkolnej społeczności potrafią zjednoczyć siły i zrobić coś razem!

Przydatne strony internetowe

Przydatne strony internetowe

Kubuś Puchatek 

http://puchatek.pl/ 

Coś dla fanów Kubusia Puchatka i spółki. 

Buliba - ciekawe gry! 

http://www.buliba.pl/ 

Strona zawiera wiele interesujących gier, które także uczą. 

Ciufcia! 

http://ciufcia.pl 

Interesujące gry dla dzieci! 

 

 

 

Matematyka w grach 

http://www.matematykadladzieci.pl/ 

Gry dla poćwiczenia matematyki! 

Kolorowanki do wydruku 

http://www.kolorowe-obrazki.pl/ 

Na tej stronie są obrazki do wydrukowania na i pokolorowania. 

Kuchnia dla dzieci 

http://tajemniczakuchnia.pl/ 

Zwierzaki z potraw do zjedzenie i inne pyszności

Wiesze dla dzieci 

http://www.wierszedladzieci.pl/ 

Wiersze dla dzieci i nie tylko! 

Planeta energii 

http://www.planetaenergii.pl/ 

Ciekawie o elektryczności! 

Angielski dla dzieci 

http://www.anglomaniacy.pl/ 

Język angielski na wesoło dla dzieci. 

Muzyka dla dzieci 

http://www.muzykotekaszkolna.pl/ 

Twórz własną muzykę i zobacz jak robią to inni. 

Wirtualne muzeum 

http://www.googleartproject.com 

Wirtualne zwiedzaniu muzeów z całego świata! 

Budowa ludzkiego ciała 

http://www.zygotebody.com/ 

Poznaj jak zbudowane jest ludzkie ciało. 

 

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność