Puchar Tymbarku

Dnia 10 marca na boisku Orlik przy Szkole Podstawowej w Rakoszycach odbyły się mistrzostwa powiatu w piłce nożnej  o Puchar Tymbarku. Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym reprezentowały dwie drużyny dziewcząt. Jedna z klas IV-VI i druga z klas I-III. Starsza grupa zajęła I miejsce i awansowała tym samym do finału dolnośląskiego . Natomiast młodsze dziewczynki zajęły II miejsce w swojej kategorii wiekowej.

VI KONCERT MUZYCZNY „TANECZNE OPOWIEŚCI Z DALEKIEGO WSCHODU”

W czwartek 5 marca 2020r. zawitali do naszej szkoły z kolejnym koncertem muzycznym artyści z Lubuskiego Biura Koncertowego. Uczniowie , szczególnie ci najmłodsi wsłuchiwali się w opowieści o Alladynie, jego przygodach i przeżyciach, które przeplatały się tańcami w rytmach Dalekiego Wschodu pięknej Szeherezady. Starsi zaś mogli podziwiać wzrokiem i słuchem prezentowane podczas koncertu instrumenty, a były to: gitara bez korpusu akustycznego, saksofon i lutnia. Wszyscy akompaniując klaskaniem mogliśmy uczestniczyć w granych na tych instrumentach melodiach.

" TROPEM WILCZYM"- KU CZCI PAMIĘCI ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

    1 marca 2020r. w niedzielę obchodziliśmy Narodowe Święto Ku Czci Pamięci Żołnierzom Wyklętym. W tym dniu po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w biegu "Wilczym Tropem", zorganizowanym przez władze Gminy Udanin. Bieg miał wymowę patriotyczną, ale także dawał możliwość sukcesu sportowego.

JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM.........

Wszyscy pamiętamy bądź znamy lekturę pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Wśród naszych najmłodszych uczniów kl.1-3 też są tacy marzyciele. Dowiedli tego w czwartek 27 lutego 2020r. uczestnicząc w Gminnym Konkursie Wiedzy Przeciwpożarowej, który odbył sie w ZSP w Udaninie. Chętni uczniowie tzw. Florki pojechali na ten konkurs pod opieką p. M.Filończyka. Mieli możliwość wykazania się wiedzą teoretyczną w zakresie wiedzy przeciwpożarowej.

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ !

W ramach profilaktyki pani Marysia-pielęgniarka szkolna w kl I-III przeprowadziła pogadankę nt.,,Choroby brudnych rąk". Podczas pogadanki został poruszony problem przestrzegania odpowiedniej higieny osobistej oraz znajomości i świadomości kilku podstawowych zasad, które mogą skutecznie chronić lub znacząco zmniejszyć ryzyko występowania chorób. 


Warning: imagecreatefromjpeg(): gd-jpeg, libjpeg: recoverable error: Invalid SOS parameters for sequential JPEG in /home/users/gimujazd/public_html/includes/functions.php on line 423

Warning: imagecreatefromjpeg(): 'vardata/nowosci/10000240.jpg' is not a valid JPEG file in /home/users/gimujazd/public_html/includes/functions.php on line 423

Ferie z chemią!

Kręci nas chemia!!!

W pierwszym dniu przerwy zimowej odbyły się warsztaty z chemii, na których to uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty oraz byli obserwatorami "wybuchowych" doświadczeń chemicznych. Dzieci mogły zobaczyć doświadczenie pt. "duch w butelce", "lokomotywa", "pasta słonia", wykonać zaś: "solne ogrody chemiczne", "dyskotekę w probówce", "mleko tęczą malowane", "lampę lawę", "rosnące balony".

Zajęcia sportowe podczas ferii.

Wypoczynek zimowy po ciężko przepracowanym okresie zajęć lekcyjnych jest bardzo oczekiwany przez uczniów. Dlatego, każdego roku organizujemy zajęcia sportowo – rekreacyjne w czasie ferii zimowych dla uczniów naszej szkoły w hali sportowej, a także poza nią. W czasie ferii zimowych nie wszyscy uczniowie mają możliwość wyjazdu na wypoczynek zimowy. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci nauczyciele postanowili zorganizować i przeprowadzić te zajęcia.

 

FERIE ZIMOWE DLA NAJMŁODSZYCH

 Balonowe szleństwa

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Aby nasze dzieci spędziły go miło, nie nudziły się, a szkołę postrzegały nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy oraz by czas wspólnie spędzony był dla nich radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny, zorganizowaliśmy specjalną ofertę atrakcyjnych zajęć.
W dniach 13.02-14.02 odbywały się zajęcia przeznaczone dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły.

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność