Pasowanie na czytelnika

Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

            Dnia 5.02.2021r. odbyło się uroczyste pasowanie klasy I na czytelnika biblioteki szkolnej. Pierwszoklasiści po raz pierwszy odwiedzili  bibliotekę szkolną wraz z wychowawcą. Zostali zapoznani z regulaminem biblioteki oraz zasadami wypożyczania książek.

Celem wizyty jest rozbudzenie w dzieciach chęci czytania, wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku do książek. Dzieci uroczyście przyrzekały, że będą książki szanować  i oddawać w terminie, ponieważ czekają na nie kolejni czytelnicy.

Dyrektor szkoły p. Dorota Byra uroczyście pasowała wszystkich pierwszoklasistów na   nowych czytelników biblioteki. Uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom oraz upominki książkowe przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii: "Mała książka - wielki człowiek" w ramach projektu realizowanego pod Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Na zakończenie nowo pasowani czytelnicy mogli  wypożyczyć pierwszą  książkę do domu i zobowiązali się samodzielnego jej  przeczytania.

 

 Dzieciom życzymy wspaniałych przygód w świecie książek. Mamy nadzieję, że uczniowie klas pierwszych będą częstymi gośćmi w naszej bibliotece.

           

 

                                                                                              Biblioteka szkolna

 

09-02-2021 Joanna Dumicz

Dodaj komentarz

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność