Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

 w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

            Dnia 18.09.20r.   odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym  Po raz pierwszy uczniowie  odwiedzili  bibliotekę szkolną.

            Celem  wizyty jest rozbudzenie w dzieciach chęci czytania, wyrobienie prawidłowych nawyków czytelniczych i szacunku do książek. Dzieci uroczyście przyrzekały, że   będą książki szanować  i oddawać w terminie, ponieważ czekają na nie kolejni czytelnicy.

          

  Przypomniano o  ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom", której celem jest rozbudzenie u dzieci zamiłowania do czytania i wyrobienia nawyku na całe życie. Program ten mówi, że najważniejszą rzeczą, jaką może zrobić rodzic dla dziecka, obok okazywania miłości jest codzienne głośne czytanie. Wystarczy poświęcić 20 minut codziennie na wspólne czytanie, aby rozbudzić w was  zapał do książek i trwałą potrzebę czytania.

            Głośne czytanie, bowiem rozwija język i słownictwo, uczy myślenia, daje wiarę, ułatwia samodzielne czytanie i pisanie, doskonali umiejętność mówienia, rozwija wyobraźnie i pamięć, dziecko nie ma później problemów z ortografią, czy stylistycznym budowaniem zdań.

            Głośne czytanie zapobiega uzależnieniom od telewizji czy komputera, przez co dziecko jest mniej agresywne, a oddaje się w krainę marzeń i fantazji jest przez to wyciszone i spokojne. Wspólne czytanie z rodziców z dziećmi daje wiele   przyjemności.

            Uczniowie przyrzekli, że będą prosić swoich  rodziców,  aby im codziennie głośno czytali.

            Mamy nadzieję, że razem z tą wizytą rozpocznie się nowy etap w ich   życiu pełen książkowych przyjaciół, kolorowych przygód.

 

 

 

                                                                                             Biblioteka szkolna

24-09-2020 Joanna Dumicz

Dodaj komentarz

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność