Strona główna

Kontakt
Historia i patron szkoły
Życie szkoły
Dokumenty szkoły
Rekrutacja
Dyrekcja
Pracownicy
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty
Młodzieżowa Rada Gimnazjum
Rada rodziców
Dla rodziców
Przyjaciele gimnazjum
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
Wideo
Download
Egzamin gimnazjalny 2017
Wymiana międzynarodowa
Katyń - ocalić od zapomnienia
Osiągnięcia uczniów
Dla Nauczycieli
Pedagog
Wolontariat
Plan lekcji
PSO
DOWOZY I ODWOZY UCZNIÓW

Okręgowa

Komisja

Wyborcza 

Kuratorium

Oświaty

we Wrocławiu

„Pamiętamy o naszych Seniorach”

... wierzymy, że ludzie mają w sobie duże pokłady dobra i bezinteresowności, i stać ich na zaangażowanie się w przygotowanie na rzecz innych ludzi czegoś wyjątkowego – czyli np. wspaniałej paczki lub kartki”.

W grudniu 2016 roku w naszej szkole zorganizowaliśmy dwie akcje:

Pamiętamy o naszych Seniorach”,

„I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”

I w tym roku nie zapomnieliśmyo mieszkańcach naszej gminy. Szczególnie mieliśmy na względzie najstarszych członków naszej społeczności, ludzi którzy ze względu na stan zdrowia zostali nieco wycofani z życia społecznego. Przy współudziale wolontariuszy z naszego gimnazjum odwiedziliśmy Seniorów w ich domach z symbolicznym upominkiem. Młodzież roznosiła własnoręcznie wykonane kartki świąteczne z życzeniami i słodkościami.

Po raz kolejny wolontariusze działający przy Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym przyłączyli się do akcji „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Dzięki zaangażowaniu uczniów i hojności mieszkańców gminy wolontariusze przekazali 11 paczek rodzinom potrzebującym w naszej gminie. Podarki sprawiły wielką radość obdarowanym.

Dziękujemy wolontariuszom i wszystkim dobroczyńcom, którzy włączyli się w nasze akcje!!!

Wolontariuszki: Wiktoria, Małgorzata i Zuzka

 (dodano: 03-02-2017)
„Młodzież czyta dzieciom”

W ramach realizacji projektu „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”w Gimnazjum im. Jana Pawła II podjęło szereg działań promujących czytelnictwo. Ważne jest, aby zainteresować ucznia czytaniem na każdym etapie edukacji. Uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II pod hasłem „Młodzież czyta dzieciom”, czytali bajki dzieciom z przedszkola w Ujeździe Górnym.

W rolę Mikołaja wcielił się uczeń Dawid Malicki, a w rolę śnieżynek uczennice: Joanna Szczepanowska, Alicja Wierzbicka, Patrycja Piluch.

Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności  zaspokaja  wszystkie potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny. Codzienne głośne czytanie buduje mocną więź między rodzicem i dzieckiem.

Całe spotkanie z głośnym czytaniem bajek zakończyło się wspólną zabawą z Mikołajem i wręczeniem prezentów najmłodszym.

 

                                  

 

 (dodano: 04-01-2017)
Życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.

 

 … Myślę o każdych zbliżających się dniach Bożego Narodzenia -

niezależnie od czci, jaką budzi w nas sama nazwa tych świąt oraz ich istota,

jeśli sprawy te w ogóle dadzą się rozdzielić - jako o dniach błogich,

dniach przepełnionych dobrocią, duchem miłosierdzia, dniach radosnych …

Karol Dickens

 

 


 

W przeddzień najpiękniejszych Świąt- Bożego Narodzenia -  które niosą miłość nadzieję i radość, zapomnijmy o uprzedzeniach; otwórzmy pudło pięknych  marzeń;  przestańmy narzekać, niech radosne chwile nas uskrzydlają, a trudne umacniają i uczą; dostrzegajmy to,  co dobre i piękne;  kochajmy siebie i drugiego człowieka, bądźmy wyrozumiali dla jego wad i słabostek, bo sami nie jesteśmy doskonali;  nie obrażajmy się z byle powodu, bo szkoda czasu i energii;  nie bójmy się podejmować ryzyka i spełniać nawet te najbardziej szalone marzenia, Nowy Rok niech przyniesie same piękne dni, odwagę, motywację do działania, a 7, z 2017r. niech zwiastuje szczęście i pomyślność….

Dyrektor

Gimnazjum im. Jana Pawła II

w Ujeździe Górnym

Dorota Byra

 

 

 

 (dodano: 22-12-2016)
OTWARTA FIRMA- PRACOWNIK- PRZEDSIĘBIORCA-PRZEDSIĘBIORSTWO

W dniach 14-18 listopada w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym realizowany był projekt  pod honorowym patronatem Ministerstwa Rozwoju. Uczestnicząc w programie OTWARTA FIRMA- PRACOWNIK- PRZEDSIĘBIORCA-PRZEDSIĘBIORSTWO, szkoła brała udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości , największym na świecie wydarzeniu promującym przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Uczniowie kończący gimnazjum stają przed trudnym wyborem szkoły oraz kierunkiem dalszego kształcenia a podjęcie takiej decyzji jest trudnym etapem w życiu młodego człowieka. Dlatego też ważne jest wyposażenie młodzieży w umiejętności  przydatne w podejmowaniu decyzji dotyczących wyboru zawodu ,które rzutować będą na dalszy przebieg kariery zawodowej.  

W ramach programu OTWARTA FIRMA do gimnazjum zaprosiliśmy firmy funkcjonujące w najbliższej okolicy. Naszymi gośćmi byli

 -pan Tadeusz Mackiewicz przedstawiciel  Gamy Sp.z o.o  z siedzibą w Ujeździe Górnym

-pan Jan Błauciak –firma ARGOPOL- Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowo-Transportowe z siedzibą w Ujeździe Górnym

-pan Bartłomiej Kuncewicz prowadzący działalność fizjoterapeutyczną z siedzibą w Udaninie

-pani Anna Lechman prowadząca działalność krawiecką z siedzibą w Piekarach

-wolontariusz pani Agnieszka Suchoń –Sklep spożywczo-przemysłowy z siedzibą w Ujeździe Górnym

Młodzież uczestniczyła w wycieczce do Polboto-Agri  firmy mieszczącej się w Udaninie.

Organizując te spotkania, uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką zawodów wykonywanych w  najbliższej okolicy, umożliwiając jednocześnie weryfikację wyobrażeń uczniów na ich temat. Być może w najbliższej przyszłości nasi uczniowie  będą chętnie zakładać na naszym terenie sprawnie prosperujące firmy, czego im serdecznie życzymy. Bardzo serdecznie dziękujemy  gościom , którzy zechcieli podzielić się z nami  cennymi uwagami i wspierali uczniów w planowaniu ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

 

    (dodano: 21-12-2016)
Kolędnicy

 20 grudnia 2016. 

Uczniowie klasy 2a Jakub Banach, Weronika Burak,Lidia Blaszczyk,Mateusz Szczepaniak oraz Patryk Zieliński przebrani za kolędników odwiedzali klasy z kolędą, niosąc dobrą nowinę o Narodzeniu Pańskim oraz staropolskie życzenia wszelkiej pomyślności i urodzaju.

Uczniowe przygotowali tę  mini inscenizację w ramach realizacji projektu 'Wspólne Kolędowanie -Ocalić od zapomnienia". Pomysłodawcą i opiekunem projektu, który co roku cieszy się wśrod uczniów dużą popularnością, jest Pani Małgorzata Brominska.Celem jego jest zachowanie i przypomnienie młodzieży o starodawnej,polskiej,

ludowej tradycji odwiedzania domów przez poprzebieranych kolędników. 

     

  Składamy serdeczne podziękowania Pani Bromińskiej i uczniom-kolędnikom za przygotowanie występu. Wszytkim nam bardzo podobali się kolędnicy i ich przedstawienie.Każdy się trochę bał,że bedzie umorusany przez diabła, ale to na szczęście! 


A nasi kolędnicy życzą aby wszytkim się darzyło na ten Nowy Rok!

(dodano: 20-12-2016)
„I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

                                                                   

 „SZLACHETNA PACZKA”

Wolontariusze i Młodzieżowa Rada Gimnazjum

Gimnazjum im. Jana Pawła II

w Ujeździe Górnym

Proszą wszystkich chętnych do wzięcia

udziału w akcji:

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

 

której celem jest pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.

Przyjmujemy dary WYŁĄCZNIE w formie:

słodyczy, artykułów spożywczych i chemicznych.

 

AKCJA TRWA W DNIACH

OD 10.12.2016r. DO 18.12.2016r.

 

OBEJMUJE TERENY GMINY UDANIN

 

ZA DAR DOBREGO SERCA DZIĘKUJEMY!!!

W przypadku chęci przekazania jakichś darów prosimy o kontakt pod numerem telefonu

SZKOŁY -768740279(dodano: 16-12-2016)
„Jesienna zaduma”

 

Dnia 30.11.2016r. przedstawiciele młodzieży z Gimnazjum im. Jana Pawła II zorganizowali spotkanie dla seniorów w Bibliotece Publicznej w Ujeździe Górnym pt. „Jesienna zaduma”. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno -muzyczny o tematyce jesiennej, znanych i cenionych polskich autorów. Nie zabrakło takich legendarnych utworów jak Remedium w wykonaniu Maryli Rodowicz czy „Wspomnienia” jakże słynnego Czesława Niemena. Seniorzy przy pachnącej szarlotce i filiżance kawy wsłuchiwali się z łezką w oku w recytacje młodych aktorów. Interpretacje wierszy o jesieni prezentowali: Magda Czerwińska, Adam Kowalski, Joanna Szczepanowska, Karol Szczerbień, Klaudia Majczak, Wiktoria Płaziuk, Alicja Wierzbicka.

Całą uroczystość poprowadził przewodniczący szkoły Dawid Malicki. Młodzież została nagrodzona gromkimi brawami, a seniorzy mają nadzieję, że takie spotkania będą organizowane częściej. Dziękujemy organizatorom p. B. Chomąt, p. I. Fuglewicz, p. M. Bromińskiej i wszystkim zaproszonym gościom.

 

 

Dawid Malicki

 

 

 

 

 

 (dodano: 12-12-2016)
Zaproszenie

„ Jedyne, co jest niezmienne w oświacie, to ciągłe zmiany.”

 

Szanowni Państwo!

Dyrektor Gimnazjum

w Ujeździe Górnym zaprasza wszystkich zainteresowanych

na spotkanie

z  Panem Romanem Kawalczykiem

Dolnośląskim Kuratorem Oświaty.

Spotkanie odbędzie się

12 stycznia 2017r. (czwartek)

o godzinie 17.00 w sali gimnastycznej

w Gimnazjum w Ujeździe Górnym.

 Konferencja poświęcona będzie projektowanym zmianom w edukacji. (dodano: 08-12-2016)
Mikołajki na lodzie

   

 

Amatorzy szybkiej  jazdy Mikołajki spędzili na lodowisku w Świdnicy.Ci, którzy nie po raz pierwszy odwiedzili lodowisko świdnickie szaleli, pędzili, robili wąż. Niektory dopiero uczyli się jazdy na łyżwach.Byli bardzo dzielni i zdeterminowani. Mimo upadków nie poddawali się, wstawali i ćwiczyli dalej. To dało wyniki! Brawa dla Zuzi, Marcina i Patryka,kórzy bardzo szybko nauczyli się dzisiaj jazdy na łyzwach! Niektórzy uczniowie ubrali dzisiaj mikołajowe czapeczki i, jak widać na zdjęciach, pędzili w nich szybciej od Czerwononosego Rudolfa.Wszyscy bardzo dobrze się bawili.  Pani Laflamme z bolącym kolanem z zazdrością, zz barierki patrzyła na popisy młodzieży i nauczycieli na lodzie.


 

Brawa dla Pani Małgososi Bromińskiej i Pana Marcina Filończyka organizatorów dzisiejszego wyjazdu, którzy dzielnie dotrzymywali na lodowisku kroku  naszej młodzieży. 

 

Dziękujemy mamie Mateusza, Pani Małogorzacie Szczepaniak, że poświęciła nam swój czas jadąc z nami, jako opiekun.

 

Uczniowie z niecierpliwością czekają na następny wyjazd na lodowisko, który palnowany jest przed feriami.

 

   

  (dodano: 06-12-2016)
„Projekt okładki do mojej ulubionej książki”

Konkurs plastyczny na „Projekt okładki do mojej ulubionej książki” w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

Celem konkursu plastycznego było promowanie czytelnictwa wśród młodzieży gimnazjalnej, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności
oraz rozwijanie umiejętności plastycznych. Gimnazjaliści pod opieką p. Małgorzaty Fuglewicz nauczyciela plastyki stworzyli interesujące projekty okładek do wybranych książek.

Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 14.11.2016r.

Dwa pierwsze miejsca przyznano dla:

I Miejsce Małgorzata Chlebowska kl. III A

I Miejsce Małgorzata Gwiżdż Kl. III B

Trzy drugie miejsca przyznano dla:

II miejsce Klaudia Jędrasiak kl. III B

II miejsce Przemysław Moryto kl. II A

II miejsce Daria Bardoń kl. III A

Trzy trzecie miejsca przyznano dla:

III miejsce Lidia Błaszczyk kl. II A

III miejsce Karol Szczerbień kl. II A

III miejsce Monika Schaper kl. II A

 

Wyróżnienia

Wyróżnienie dla Darii Ginter kl. II A

Wyróżnienie dla Magdaleny Czerwińska Kl. II A

 (dodano: 21-11-2016)

 Strony:  <<  <  2  3  4  5  6  7  (8)  9  10  11  >  >>
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Wyszukaj

Biuletyn

Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Centralna

Komisja

Egzaminacyjna 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy