Okręgowa

Komisja

Wyborcza 

Kuratorium

Oświaty

we Wrocławiu


PORY ROKU W MUZYCE

Już po raz drugi w tym roku szkolnym odbył sie w naszej szkole koncert muzyczny w wykonaniu artystów z Lubuskiego Biura koncertowego " Orfeusz". Dźwięki z takich instrumentów jak: skrzypce, fagot, klawesyn opisywały każdą z pór roku w utworach Vivaldiego pt. " Cztery pory roku". Było poważnie. Uczniowie otrzymali namiastkę muzycznej klasyki.

Wiwat Niepodległa !

Wiwat Niepodległa !

We wtorek 12 listopada 2019r. z okazji 101 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę ,w naszej szkole w atmosferze doniosłego patriotyzmu jaki wyczuwało się już na szkolnych korytarzach uczniowie, nauczyciele, dyrekcja, pracownicy szkoły i zaproszeni goście spotkali się na apelu pt. „Niepodległa”. Główną część apelu stanowił program patriotyczny , który przygotowali uczniowie z klas 1-3.

Gojump

18 października odbyła się wycieczka do Parku Trampolin GOjumpe we Wrocławiu. Uczniowie poznali jeden z nowych sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu, mieli okazję rozwinąć swoje sportowe zainteresowania. Wizyta w parku trampolin była konkretną dawką pozytywnych emocji oraz sporym wysiłkiem fizycznym! Dzieci bawiły się doskonale odkrywając nowe zdolności akrobatyczne.

 

 

„BohaterON- włącz historię!”

W październiku uczniowie klasy IV, V, VI, VII i VIII wzięli udział w ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej pt. „BohaterON- włącz historię!”. Projekt miał na celu upamiętnić i uhonorować uczestników powstania warszawskiego poprzez wysłanie im kartek. Powstańcy zasłużyli na wdzięczność, pamięć i szacunek, co symbolicznie wyrazili nasi uczniowie na własnoręcznie wykonanych karnetach, tudzież widokówka dystrybuowanych na terenie całej Polski.  

W Mecce i nad świętą rzeką Ganges czyli spotkanie z podróżnikem

W dniu 06.11.2019 naszą szkołę odwiedził Pan Robert Maciąg, podróżnik i autor wielu książek podróżniczych, zdobywca dwóch Trawelerów, najabrdziej prestiżowych nargód podróżniczych w Polsce.

Dziękujemy Panu Robretowi, że w swoim bardzo napiętym grafiku znalazł dla nas czas. Wszystkim bardzo się podobały Pana opowieści.

Pan Maciąg bogato ilustrując swoje opwieści slajdami, przybliżył uczniom religię islamu i budyzmu.  Opowiedział o swoje wizycie w Arabii Sudyjskej, w Mecce i zamkniętym tam w Kaabie  Świetym Kamnieniu.Dowiedzieliśmy się jak Irańczycy ..

„KIM JA JESTEM ,WIE KAŻDY Z NAS DO PIERWSZEJ KLASY IDĘ PIERWSZY RAZ!”

KIM JA JESTEM ,WIE KAŻDY Z NAS DO PIERWSZEJ KLASY IDĘ PIERWSZY RAZ!”

25 października 2019r. uczniowie z klasy pierwszej złożyli uroczyste ślubowanie i otrzymali pasowanie na ucznia szkoły z rąk pani dyrektor. W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: Wójt Gminy Udanin, zastępca przewodniczącego Rady Gminy Udanin, przewodnicząca Rady Rodziców, rodzice uczniów klasy 1, nauczyciele, pracownicy szkoły i cała społeczność uczniowska.

WARZYWNO-OWOCOWE PRZYSMAKI U PIERWSZAKÓW

 WARZYWNO-OWOCOWE PRZYSMAKI U PIERWSZAKÓW

W ramach realizacji projektu „Mały Ekolog” i treści programowych „Jesień w sadzie i ogrodzie ”,  uczniowie z klasy 1 doskonalili swoje umiejętności w przygotowaniu sałatek warzywno-owocowych.

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej

W miniony piątek (11 października) odbyło się w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Zlot Rodziny szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze

Zlot Rodziny szkół im. Jana Pawła II na Jasnej Górze.

W dniu 10.10.19 r. uczniowie wraz z opiekunami p. katechetką Agnieszką Suchoń- Muzyką i p. Beatą Chomąt oraz  rodzicami uczestniczyli w XIX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. W tym roku spotkanie to odbyło się pod hasłem: Wstańcie, chodźmy!

Biblioteczka rodzica

www.rodzinneczytanie.pl

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność