Strona główna

Kontakt
Historia i patron szkoły
Życie szkoły
Dokumenty szkoły
Rekrutacja
Dyrekcja
Pracownicy
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty
Młodzieżowa Rada Gimnazjum
Rada rodziców
Dla rodziców
Przyjaciele gimnazjum
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
Wideo
Download
Egzamin gimnazjalny 2017
Wymiana międzynarodowa
Katyń - ocalić od zapomnienia
Osiągnięcia uczniów
Dla Nauczycieli
Pedagog
Wolontariat
Plan lekcji
PSO
DOWOZY I ODWOZY UCZNIÓW

Okręgowa

Komisja

Wyborcza 

Kuratorium

Oświaty

we Wrocławiu

Akcja –Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia

Akcja –Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia

1listopada ,jak co roku zapłonęły znicze na wielu polskich kresowych cmentarzach. I my mamy swój udział. Jak co roku bierzemy  udział w akcji-Mogiłę pradziada ocalić od zapomnienia, zbieramy znicze aby mogły zapłonąć w dniu Święta Zmarłych na mogiłach naszych przodków na Kresach. Pamięć o tych mogiłach jest przez nas szczególnie pielęgnowana, bo na terenie gminy Udanin  po wojnie osiedliło się wielu Polaków, którzy mieszkali na wschodnich ziemiach dawnej Rzeczpospolitej. Niech każdy znicz zapalony na grobie będzie naszą pamięcią ,naszym patriotyzmem, bo-OJCZYZNA TO ZIEMIA I GROBY, NARODY ,KTÓRE TRACĄ PAMIĘĆ TRACĄ ŻYCIE.

 (dodano: 20-11-2017)
-Zakończenie powstania warszawskiego.

    -Zakończenie powstania warszawskiego.

Dziś idę walczyć Mamo, Może nie wrócę więcej, Może mi przyjdzie polec tak samo , Jak tyle , tyle tysięcy poległo polskich żołnierzy……

                3 października uczniowie naszego gimnazjum uczcili zakończenie powstania warszawskiego, które było największym zrywem militarnym w okupowanej  przez Niemców  Europie. Nierówna walka trwała 63 dni. 1.08.1944 roku po latach nieludzkiej i zbrodniczej okupacji niemieckiej, która każdego dnia przynosiła nowe zbrodnie-Warszawiacy chwycili za broń. Bitwa o Warszawę przyniosła zagładę miastu, śmierć 150 tysięcy osób i wypędzenie reszty mieszkańców stolic .To nic, że przegraliśmy-dla nas dumą jest nasza niezłomna  walka o wolność, o sprawiedliwość , o Polskę.

 Aby uczcić pamięć o tych, którzy tak zacięcie walczyli  o Warszawę, uczniowie gimnazjum przygotowali ciekawą audycję radiową poświęconą bohaterstwu Polaków.

 (dodano: 20-11-2017)
Wspominamy tych, którzy odeszli....(dodano: 16-11-2017)
Bądź widoczny, bądź bezpieczny

   

 

W dniu 20.10.2017 naszą szkołę odwiedzili strażący z OSP z Ujazdu Górnego, Pichorowic. Celem ich wizyty było uwrażliwienie uczniów na to, jak ważne dla naszego bezpieczenstwa jest bycie widocznym dla kierowców po zmroku. Wręczyli uczniom opaski odblaskowe.

Dziekujęmy za poświęcony nam czas i uwagę.(dodano: 16-11-2017)
Obchody Święta Edukacji Narodowej i Dnia Patrona

  

      W dniu 17 października społeczność  naszego gimnazjum uroczyście obchodziła  Święto Edukacji Narodowej oraz Dzień Patrona naszej szkoły, Świętego Jana Pawła II. Dzień ten rozpoczęliśmy mszą świętą,  którą   odprawił proboszcz parafii w Ujeździe Górnym ks. Piotr Repelowski. Mądre i piękne kazanie wygłosił proboszcz parafii Konary, ks. Andrzej Ćwik. W swoim  kazaniu, nawiązując do czytanej na mszy świętej ewangelii oraz  nauk  Świętego Jana Pawła II, ksiądz Andrzej wskazał byśmy mieli odwagę podążać drogą prawdy, nawet jeżeli  będzie to oznaczało bycie innym, pójście pod prąd. Dziękujemy księdzu Piotrowii księdzu Andrzejowi   za ciepłe i serdecznie życzenia dla uczniów i nauczycieli naszego gimnazjum oraz za modlitwę w naszej intencji.

      Po mszy świętej wraz z zaproszonymi gośćmi udaliśmy się do szkoły. Sala gimnastyczna przystrojona brzozami, pod którymi siedział zamyślony świątek, zmieniła się w ten dzień w salę przyjęć  zapełnioną stolikami, na których lśniły białe obrusy. Na każdym stoliku bukiecik kwiatów,świeca, filiżanki, talerzyki i pyszne ciasta upieczone przez naszych uczniów i ich rodziców.

2B, nowy przewodniczący szkoły po raz pierwszy zameldował społeczność szkolną gotową do apelu. Apel wraz z Patrykiem poprowadziła nowa wiceprzewodnicząca szkoły, Amelia Nowak, uczennica klasy 2 A oraz  Karol Szczerbień uczeń klasy 3 A. Prowdzący  apel oraz  Pani dyrektor serdecznie przywitali licznych gości, którzy w tym szczególnym dla nas dniu zaszczycili nas swoja obecnością.

       Nasi znamienici goście pan Grzegorz Pierzchalski , wicestarosta powiatu średzkiego, pan Piotr Łabędzki, Sekretarz Gminy Udanin, pani Elżbieta Chmielewska, wicedyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Udaninie, Pan Płaziuk oraz Pani Iwanicka, przedstawiciele rady rodziców, radni, rodzice oraz liczni przyjaciele naszej szkoły, którzy od lat wspierają nasze gimnazjum i wspólnie przeżywają z nami ważne dla naszej społeczności wydarzenia złożyli nam serdeczne  i ciepłe życzenia oraz  bukiety kwiatów na ręce Pani dyrektor.

Z okazji Dnia Edukacji narodowej Pani dyrektor podziękowała wszystkim pracownikom szkoły za rzetelą pracę, zaangazowanie w wypełnianiu obowiązków. Przyznała Nagrody Dyrektora  wyrózniającym się nauczycielom i pracownikom niepedagogicznym: Pani Danucie Pławeckiej, Pani Dobrosławie Pokorskiej - Nodze, Pani Joannie Laflamme, Pani Marcie Barańskiej, Panu Marcinowi Filończykowi, Pani Krzysztofie Wójcik, Pani Marioli Pieczonce, Pani Danucie Wójcik, Panu Andrzejowi Cidyle, Panu Krzysztofowi Michajlukowi, Panu Dariuszowi Szczepanowskiemu.Czytaj więcej (dodano: 06-11-2017, odsłon: 259)
Wybory do Młodzieżowej Rady Gimnazjum

   

 

 

W dniu 28.09.2017 odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Gimnazjum.

W nowy samorządzei szkolnym zsiądą.

 

Przewodniczący: Patryk Sobczak

Wiceprzewodniczący: Amelia Nowak

Sekretarz: Amelia Nowak

 

Gratulujemy zwycięzcom wyboów i życzymy dużo energii i pomysłów.(dodano: 16-11-2017)
CEMS Chance

Szanowni Państwo, 

  

W imieniu CEMS Club Warszawa, organizacji non-profit działającej przy Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, pragniemy zaprosić uczniów Państwa szkoły do udziału w trzynastej edycji projektu CEMS Chance, która odbędzie się w terminie 5-8 grudnia 2017 r. w Warszawie

 

CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej z całej Polski, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudnej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej lub zdrowotnej. Podczas pobytu w Warszawie uczestnicy biorą udział w cyklu warsztatów, szkoleń i paneli dyskusyjnych, które mają na celu pomóc im w wyborze przyszłej ścieżki edukacyjnej oraz zachęcić do samorozwoju. 

Rekrutacja do projektu odbędzie się w dniach 1-14 listopada poprzez formularz na naszej stronie internetowej www.cemschance.pl. Do udziału w trzynastej edycji projektu pragniemy zaprosić 40 uczestników. 

Udział w projekcie jest BEZPŁATNY. Jedynym kosztem ponoszonym przez uczestnika jest dojazd do Warszawy i powrót do domu. 

  

Jako organizator projektu zwracam się do Państwa z prośbą o udostępnienie załączonych informacji o CEMS Chance w szkole – na stronie internetowej, na tablicach informacyjnych, w gablotach kół naukowych. Będziemy wdzięczni za przekazanie informacji wszystkim klasom, Samorządowi Uczniowskiemu oraz Radzie Rodziców. Zależy nam na dotarciu do jak największej liczby uczniów. 

  

W załączeniu znajdują się zaproszenie oraz plakat. W przypadku jakichkolwiek pytań pozostaję do Państwa pełnej dyspozycji.  

  

Z wyrazami szacunku, 

Julia Skrzekut 

Tel.605 468 415 

 

         (dodano: 26-10-2017, 2 komentarze)
Egzamin gimnazjalny 2017-2018 -terminy
Terminy
•18 kwietnia 2018r. (środa) – część humanistyczna;
•19 kwietnia 2018r. (czwartek) – część matematyczno – przyrodnicza
•20 kwietnia 2018r. (piątek)_ - język obcy nowożytny
Termin dodatkowy
4 czerwca 2018r. (poniedziałek) – część humanistyczna;
•5 czerwca 2018r. (wtorek) – część matematyczno – przyrodnicza
•6 czerwca 2018r. (środa) – język obcy nowożytny


(dodano: 03-10-2017)
Egzamin gimnazjalny
Aby otworzyć podane linki do stron, należy je skopiować i wkleić w wyszukiwarkę.
  • Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 1 września 2017 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie gimnazjalnym i egzaminie maturalnym w 2018 roku

 

 https://www.cke.edu.pl/images/_KOMUNIKATY/20170901%20EG%20EM%20Komunikat%20o%20przyborach.pdf

 

 

 (dodano: 03-10-2017)
PIELGRZYMKA DO WAMBIERZYC

 

 

    Dnia 16 września 2017r odbyło się spotkanie młodych na festiwalu ‘Light for Life’ w Wambierzycach, w którym uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym, Organizatorem wycieczki była Pani Małgorzata Bromińska. O godzinie 8:30 wyjechaliśmy spod ujazdowskiego gimnazjum i ok. godziny 12 dotarliśmy na miejsce. Po przydzieleniu grup do odpowiednich stref wdrapaliśmy się na szczyt wzgórza, na którym odbywał się festiwal. Na początku integrowaliśmy się z innymi szkołami, po czym tańczyliśmy do specjalnych układów tanecznych przygotowanych przez wolontariuszy. Pomimo pochmurnej pogody bawiliśmy się świetnie. Po integracji nadszedł czas na konferencję prowadzoną przez Dobromira Makowskiego, który niezwykle trafił do serca młodzieży. Po wykładzie wszystkich pielgrzymujących zjednoczył wspólny taniec.

Po godzinnym szaleństwie przyszedł czas na lunch. Głodni i zmarznięci zjedliśmy przygotowane przez wolontariuszy posiłki, po czym mentalnie przygotowywaliśmy się na spotkanie z najważniejszym gościem imprezy – Bogiem. Niestety pogoda diametralnie się zmieniła, dlatego wyjechaliśmy szybciej niż planowaliśmy. Bardzo nam się podobało i mamy nadzieję, że za rok również będziemy mieć możliwość uczestnictwa w tak wspaniałej imprezie jaką jest festiwal ‘Light for Life.’ 

 

                                                                                     Uczestniczka spotkania- Dominika Drozd(dodano: 21-09-2017, 3 komentarze)

 Strony:  <<  <  1  2  3  4  (5)  6  7  8  9  10  >  >>
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Wyszukaj

Biuletyn

Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Centralna

Komisja

Egzaminacyjna 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy