Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

Warsztaty

18 grudnia grupa przedszkolaków i pierwszaków  uczestniczyła w bezpłatnych warsztatach tematycznych zorganizowanych w naszej szkole przez Stowarzyszenie Lokomotywa w ramach projektu „Eko-chemia czy to możliwe?”

Życzenia świąteczne

Jest taka noc, na którą człowiek czeka  i za którą tęskni.

Jest taki wyjątkowy wieczór w roku,

gdy wszyscy obecni gromadzą się przy wspólnym stole,

Jest taki wieczór, gdy gasną spory, znika nienawiść...

Wieczór, gdy łamiemy opłatek, składamy życzenia...

To noc wyjątkowa... Jedyna... Niepowtarzalna...

Noc Bożego Narodzenia…

 

6 XII 2018 r. Dzyń, dzyń, dzyń Mikołaju Święty

W Mikołajkowy poranek- 6 grudnia przedszkolacy i pierwszacy z niecierpliwością oczekiwali na dostojnego gościa- Św. Mikołaja. Gdy się zjawił nasi milusińscy przywitali Go śpiewem i gromkimi brawami. Śnieżynki i renifery pomagały Mikołajowi rozdawać słodkie upominki.

29 XI 2018 r. Andrzejkowe czary- mary!


W czwartek 29 listopada w wigilię św. Andrzeja, nasi najmłodsi uczniowie z gr. 0 i kl.1, przy rytmach skocznej muzyki obchodzili andrzejki. Pląsy przeplatały się z wróżbami, z których mogli się dowiedzieć: kto kogo lubi, kim będzie w przyszłości, co spotka w najbliższym czasie? Były także przestrogi. W przerwach odbywała się ciasteczkowa uczta. Było super- andrzejkowo!

15 XI 2018 r. Mała Stopa na tropie ...

Tym razem- 15 listopada przedszkolacy z gr. 0a i pierwszoklasiści wybrali się do kina w Środzie Śl. na film pt. „Mała Stopa”. Tuż przed seansem, każdy zaopatrzył się w popcorn i pyszny sok. Film opowiadał o przyjaźni i zaufaniu. Nie brakowało emocji podczas oglądania , a to dzięki dynamicznej fabule, rytmicznej muzyce i pięknym obrazom. Wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu.

23 X 2018 r. Pasowanie uczniów klas pierwszych

Dnia 23.10.18 r. w rytmie marsza gimnazjaliści wprowadzili pierwszaków do sali gimnastycznej, gdzie na nich czekali zaproszeni goście: Wójt Gminy Udanin pani Teresa Olkiewicz, radni Zdzisław Semczuk i Wojciech Płaziuk oraz pani dyrektor Dorota Byra, aby włączyć najmłodszych do społeczności szkolnej poprzez Pasowanie na ucznia Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II. 

16 X 2018 r. W krainie baśni Andersena

Przedszkolacy z gr. 0a i pierwszacy miłośnicy baśni, wybrali się we wtorek 16 października do teatru w Świdnicy na spektakl pt. „Świat Andersena”. Aktorzy Teatru Wrocławskiego IN-ART w barwnej scenografii pokazali dzieciom trzy baśnie Andersena: Świniopas, Nowe szaty cesarza, Brzydkie kaczątko. Dzieci miały możliwość nie tylko przeżywać losy bohaterów baśni , ale zobaczyły niezwykle pomysłowe kostiumy, lalki, maski, pacynki i marionetki. Towarzyszyła temu muzyka , śpiew i ruch, któremu chętnie ulegali młodzi widzowie.

09 października - Spotkanie z policjantem

Naszą szkołe odwiedzili dzisiaj pan i pani policjant.Najpierw spotkali się z przedszkolakami z grupy 0a i pierwszoklasistami. Uczniowie uczestniczyli w pogadance i pokazie na temat: bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, kontaktów z nieznajomymi, z nieznajomym pieskiem, zachowania w szkole i w autobusie, zabierania cudzych rzeczy. Na koniec dzieci zaśpiewały piosenkę pt. „Światła zielone-światła czerwone”.

Z uczniami ze starszych klas nasi goście rozmawiali o tym jak być bezpiecznym w sieci, jakie zarożenia niesie nierozsądne używanie portali społecznościowych, podawanie przez internet swoich  danych  nieznajmomym osobom, zamieszczania w internecie zdjęć osob trzecich bez ich zgody oraz o wielu innych pułapkach w jakie może wpaść nastolatek w sieci.

19 września

Dzisiaj w Środzie Śląskiej odbyły się Targi Pracy dla uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Nasi uczniowie mieli okazję zapoznać się z dwudziestoma trzema zawodami, w tym z siedmioma zawodami deficytowymi (m.in. Spawacz, masażysta / fizjoterapeuta czy kosmetyczka). Grupa miała również okazję porozmawiać z oficerami policji oraz straży miejskiej.  Gimnazjaliści wrócili zadowoleni ze spotkania oraz wzbogaceni o nową wiedzę dotyczącą preferencji zawodowych. Ulotki, które otrzymali, będą przypominać o tematyce spotkania oraz będą dostępne w widocznym miejscu w holu głównym szkoły.

Nasza galeria

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność