Okręgowa

Komisja

Wyborcza 

Kuratorium

Oświaty

we Wrocławiu


" TROPEM WILCZYM"- KU CZCI PAMIĘCI ŻOŁNIERZOM WYKLĘTYM

    1 marca 2020r. w niedzielę obchodziliśmy Narodowe Święto Ku Czci Pamięci Żołnierzom Wyklętym. W tym dniu po raz kolejny nasi uczniowie uczestniczyli w biegu "Wilczym Tropem", zorganizowanym przez władze Gminy Udanin. Bieg miał wymowę patriotyczną, ale także dawał możliwość sukcesu sportowego.

JAK WOJTEK ZOSTAŁ STRAŻAKIEM.........

Wszyscy pamiętamy bądź znamy lekturę pt. "Jak Wojtek został strażakiem". Wśród naszych najmłodszych uczniów kl.1-3 też są tacy marzyciele. Dowiedli tego w czwartek 27 lutego 2020r. uczestnicząc w Gminnym Konkursie Wiedzy Przeciwpożarowej, który odbył sie w ZSP w Udaninie. Chętni uczniowie tzw. Florki pojechali na ten konkurs pod opieką p. M.Filończyka. Mieli możliwość wykazania się wiedzą teoretyczną w zakresie wiedzy przeciwpożarowej.

LEPIEJ ZAPOBIEGAĆ NIŻ LECZYĆ !

W ramach profilaktyki pani Marysia-pielęgniarka szkolna w kl I-III przeprowadziła pogadankę nt.,,Choroby brudnych rąk". Podczas pogadanki został poruszony problem przestrzegania odpowiedniej higieny osobistej oraz znajomości i świadomości kilku podstawowych zasad, które mogą skutecznie chronić lub znacząco zmniejszyć ryzyko występowania chorób. 

Ferie z chemią!

Kręci nas chemia!!!

W pierwszym dniu przerwy zimowej odbyły się warsztaty z chemii, na których to uczniowie samodzielnie przeprowadzali eksperymenty oraz byli obserwatorami "wybuchowych" doświadczeń chemicznych. Dzieci mogły zobaczyć doświadczenie pt. "duch w butelce", "lokomotywa", "pasta słonia", wykonać zaś: "solne ogrody chemiczne", "dyskotekę w probówce", "mleko tęczą malowane", "lampę lawę", "rosnące balony".

Zajęcia sportowe podczas ferii.

Wypoczynek zimowy po ciężko przepracowanym okresie zajęć lekcyjnych jest bardzo oczekiwany przez uczniów. Dlatego, każdego roku organizujemy zajęcia sportowo – rekreacyjne w czasie ferii zimowych dla uczniów naszej szkoły w hali sportowej, a także poza nią. W czasie ferii zimowych nie wszyscy uczniowie mają możliwość wyjazdu na wypoczynek zimowy. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców i dzieci nauczyciele postanowili zorganizować i przeprowadzić te zajęcia.

 

FERIE ZIMOWE DLA NAJMŁODSZYCH

 Balonowe szleństwa

Ferie zimowe to dla uczniów czas wolny od zajęć obowiązkowych, który powinno się przeznaczyć na czynny odpoczynek i rozrywkę. Aby nasze dzieci spędziły go miło, nie nudziły się, a szkołę postrzegały nie tylko jako miejsce nauki, ale też wesołej zabawy oraz by czas wspólnie spędzony był dla nich radosny, udany i przede wszystkim bezpieczny, zorganizowaliśmy specjalną ofertę atrakcyjnych zajęć.
W dniach 13.02-14.02 odbywały się zajęcia przeznaczone dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły.

Zajęcia sportowe dla najmłodszych podczas ferii

Lubię sport

Celem zajęć było nie tylko rozwijanie aktywności i sprawności fizycznej, ale również integracja uczniów. Tego typu zajęcia okazały się dla niejednego okazją do sprawdzenia swoich możliwości w nowych dyscyplinach sportowych, ale również do przełamywania barier i podnoszenia poziomu swoich umiejętności oraz wytrzymałości fizycznej.
Zajęciom towarzyszyła radość, zdrowa rywalizacja i kultura sportowa. Był to czas na pewno dobrze zagospodarowany.

Ferie w kinie

„Doktor Dolittle”

Naszą wspólną feryjną przygodę rozpoczęliśmy od wycieczki do kina Cinema 3D w Świdnicy na
film „Doktor Dolittle”. Opowieść ta, to historia o pozytywnym przesłaniu, pełna niezwykłych przygód, niesamowitych stworzeń.

Biblioteczka rodzica

www.rodzinneczytanie.pl

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność