Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

PROJEKT „ POCZYTAJ MI MAMO…POCZYTAJ MI TATO”

W roku szkolnym 2018/2019 w kl.1 i gr.0 realizowany był projekt pt.”Poczytaj mi mamo, poczytaj mi tato”.  W ramach tego projektu odbywały się spotkania z bibliotekarzami w szkole i Gminnej Bibliotece w Ujeździe Górnym, oglądanie spektakli zorganizowanych w bibliotekach, pasowanie na czytelnika , czytanie baśni i bajek w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”, tworzenie okładek do przeczytanej książeczki. Finałem realizacji tego projektu były min. zajęcia otwarte z udziałem rodziców, podczas których rodzice czytali dzieciom wybrane baśni/bajki, wspólnie z dziećmi uczestniczyli w warsztatach plastyczno- zagadkowych. Koordynatorzy projektu p. J. Semczuk i p. J. Maniowska dziękują bibliotekarzom i rodzicom za współpracę.

„JA JESTEM POLKĄ A TY POLAKIEM... LIST DO PANA BOGA

4 czerwca najmłodsi uczniowie z naszej szkoły –grupa 0 i uczennica klasy 7 Julia Ciesielska pod opieką p. J. Maniowskiej brali udział w Festiwalu Piosenki Patriotyczno-Religijnej w Szkole Podstawowej w Udaninie. Data nie przypadkowa-30 rocznica wolnych wyborów” 89” i 40 rocznica pierwszej pielgrzymki papieża Św. Jana Pawła II do Polski.

UCZNIOWIE Z NASZEJ SZKOŁY NA GMINNYM DNIU DZIECKA

31 maja nasi uczniowie-nasze dzieci wraz z kolegami i koleżankami z SP Udanin świętowali Dzień Dziecka na boisku w Ujeździe Górnym. Pogoda iście wakacyjna, wiele atrakcji z animatorami i ze strażakami z OSP Ujazd Górny, akcja „ Polska biega” i „Cała Polska czyta dzieciom”, zajęcia z lego robotyki, malowanie twarzy, pyszny poczęstunek- to wszystko do dyspozycji dzieci. Było super!! Impreza zorganizowana została pod patronatem Wójta Gminy Udanin we współpracy dyrektorami szkół w Ujeździe Górnym i Udaninie.

PAN LIS WITALIS I JEGO SZELMOSTWA

28 maja 2019 na zaproszenie pani kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Ujeździe Górnym, uczniowie z klasy 1 i grupy 0 naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu przygotowanym przez objazdową trupę teatralną z Krakowa pt. „ Szelmostwa lisa Witalisa”.

KONCERTOWO W NASZEJ SZKOLE

Przez cały rok szkolny 2018/2019 uczniowie naszej szkoły słuchali koncertów muzycznych w wykonaniu artystów Lubuskiego Biura Koncertowego „Orfeusz”. Odbyło się 8 koncertów.

22.05.2019 r. WARSZTATY CHLEBA W DOBKOWIE

22 maja przedszkolacy z grupy „0” i uczniowie klasy 1 uczestniczyli w wyjazdowych „Warsztatach Chleba” w Dobkowie. Pani prowadząca na początku wprowadziła dzieci w tajemnice „od ziarenka do bochenka”. Potem w grupach dzieci uczyły się czytać ze zrozumieniem przepisu na rogaliki z marmoladą. Kolejnym etapem, było zgromadzenie właściwej ilości podanych w przepisie produktów. Następnie dzieci delegowały między sobą zadania i przystąpiły do pracy. Emocji było wiele. Efektem końcowym były pełne koszyczki słodkich rogalików. Każdy z dumą i ze smakiem zajadał rogalikowe wypieki.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI Z OSP W UJEŹDZIE GORNYM

W piątek 10 maja 2019r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym z wychowawczyniami: p. Jadwigą Semczuk i p. Jolantą Maniowską wybrali się z wizytą do OSP w tej miejscowości. Na miejscu czekali na nas prezes OSP Ujazd Górny Krzysztof Ziarnik i strażacy pan Damian i pan Krzysztof.

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI I BIBLIOTEKARZY

8 maja to Ogólnopolski Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Pierwszoklasiści i zerówkarze ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym pamiętali o tym, więc odwiedzili bibliotekę szkolną i Gminną Bibliotekę Publiczną w Ujeździe Górnym. W bibliotekach dzieci poznały księgozbiory i zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom "Prośby książki", zachęcała do czytania. Na koniec uczniowie przekazali piękną laurkę z wierszem i życzeniami dla pań bibliotekarek.

WIZYTA W OŚRODKU ZDROWIA

7 kwietnia to Dzień Służby Zdrowia. Z tej to właśnie okazji pierwszoklasiści i zerówkarze ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym, pod opieką swoich wychowawców udali się do Ośrodka Zdrowia.

WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR...

21 marca to najbardziej wyczekiwany dzień w roku, wśród uczniów i nie tylko. Co prawda pogoda jeszcze nie rozpieszczała nas tego dnia promykami słońca, ale czuło się lekki powiew wiosennego wiatru. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym wraz z Milusińskimi z Przedszkola i ich opiekunami, w barwnym korowodzie przemaszerowali przez miejscowość Ujazd Górny.

Nasza galeria

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność