Strona główna

Kontakt
Historia i patron szkoły
Życie szkoły
Dokumenty szkoły
Rekrutacja
Dyrekcja
Pracownicy
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty
Młodzieżowa Rada Gimnazjum
Rada rodziców
Dla rodziców
Przyjaciele gimnazjum
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
Wideo
Download
Egzamin gimnazjalny 2017
Wymiana międzynarodowa
Katyń - ocalić od zapomnienia
Osiągnięcia uczniów
Dla Nauczycieli
Pedagog
Wolontariat
Plan lekcji
PSO

Okręgowa

Komisja

Wyborcza 

Kuratorium

Oświaty

we Wrocławiu

Chcemy pojechać do Krakowa na spotkanie z Papieżm Franciszkiem

      Uczniowie , którzy wybierają się na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa, w pierwszy dzień wiosny 21 marca zrobili nam       niespodziankę i przynieśli do szkoły domowej roboty ciasta. Pieniądze zebrane ze sprzedaży ciasta przeznaczą na pokrycie kosztów podróży do Krakowa. Ciasta były pyszne, prosimy o więcej Smile(dodano: 22-03-2016, 4 komentarze)
Ćwiczenia przeciwpożarowe

21.03.2016 Próbny Alarm Pożarowy(dodano: 21-03-2016, 6 komentarzy)
Zazieleńmy się ! - Dzień Świętego Patryka


       W dniu 17 marca w Irlandii (gdzie dzień ten jest dniem wolnym od pracy) oraz w krajach anglojęzycznych świętuje się Dzień Świętego Patryka -patrona Irlandii.W tym dniu trzeba mieć na sobie coś zielonego i koniczynkę symbol Iralandii. W naszej szkole obchody dnia Świętego Patryka przygotowali uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielem języka angielskiego, panią Joanną Laflamme.

 

      Dziękujemy  Darii Ginter  za wykonanie cudownego leprikona, Kasi Majczak za opiekę nad stroną muzyczna tego dnia, Dawidowi Malickiemu za wystąpienie w roli Świętego Patryka , Marcelowi  Mazurkiewiczowi za wystąpienie w roli leprikona, Paulinie Szajdzie za wykonanie pięknych „różno-zielonych” koniczyn i przystrojenie nimi szkoły, członkom koła teatralnego za pomoc w przygotowaniu Gold Pot Hunting.  

 

      Dziękuję wszystkim uczniom, którzy wzieli udział w  poszukiwaniu ukrytego złota leprikona,którym było słodkie co nieco . 

        Gratulujemy  zwycięzcom! Weronice Burak i Małogosi Kulak, które jako  pierwsze odgadły ( a nie były one łatwe) wszystkie zagadki i pytania naprowadzające na ukryty skarb. Jako drugie do skrabu dotarły uczennice klay 2 A Basia Mytch i Nikola Ogryzek a tuż za nimi ukryte słodkości wytropiły Kasia Majczak i Klaudia Jedrasiak z 2 B/            

 

A wszytkich pozdrawiamy iralndzkim  pozdrowieniem

Niech Bóg, Maryja i Święty Patryk będą z Wami!


(dodano: 22-03-2016)
Powiatowy Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej w Kostomłotach.

Gratulujemy !!!

Juli Kulpińskiej, uczennicy klasy 3 A, która zdobyła III miejsce w kategorii poezji recytowanej.

 

     21 marca w Kostomlotach odbył się Powiatowy Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej, którego organizatorem było Gimnazjum im. Ks. Jana Twardowskiego w Kostomłotach.

Cieszy nas zwycięstwo Julii gdyz konkurencja była bardzo duża, występujący uczniowie reprezentowali wysoki poziom przygotowania  do konkursu poezji śpiewanej. Usłyszeliśmy w ich wykonaniu miedzy innymi  piosenki Grechuty, "Portofino" Agnieszki Osieckiej , "Nie żałuję" Edyty Gepert. 

 

      Brawo Julka ! Będziemy trzymać za Ciebie kciuki za tydzień 21 marca, za powodzenie w Konkursie Młodych Talentów, ktory  odbędzie się w Polkowicach.  

Powiatowy Konkurs Poezji Recytowanej i Śpiewanej


(dodano: 16-03-2016, 4 komentarze)
Dzień Kobiet

Dzień Kobiet w naszej szkole

 

 Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski wraz z Kasią Majczak i Wiktorią Nowosielską zorganizował Pokaz Mody Chłopców przebranych za modelki. Bez problemu znalazło się kilku śmiałków, którzy wcielili się chętnie w role kobiece i choć przez chwilę mogli się poczuć jak prawdziwe damy. Z wielką gracją poruszali się na wybiegu doprowadzając jury do łez. Ich stroje były eleganckie, przebojowe, a makijaż był wykonany profesjonalnie. Pokaz mody wygrał Marcel. Zapewniający tym samym swojej klasie jeden dzień bez sprawdzianów, kartkówek i odpytywanek. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 (dodano: 13-03-2016)
Z miłości do ZIMY

Z  miłości do ZIMY

 Śniegu dalej nie ma. Mrozu też… ale można pojechać na łyżwy.

             W dniu  29 stycznia podobnie jak w ubiegłym roku, odbyła się szkolna wycieczka do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, na halę widowiskowo - sportową – do Świdnicy. Naszymi opiekunami byli Dobrosława, Marcin, Marta i Małgorzata. Celem wyjazdu było doskonalenie techniki jazdy na łyżwach, propagowanie sportu zimowego i oczywiście aktywny styl życia. Nie można pominąć również takiego aspektu jak integracja młodzieży gimnazjalnej.

        Młodzież  chętnie uczestniczyła w kolejnej tego typu imprezie i poddawała się łyżwiarskim szaleństwom. Z ogromną determinacją starała się wygrać z grawitacją na lodowisku, choć nie zawsze się to udawało. Nawet najlepsi lądowali na lodowej tafli. Praktycznie wszyscy zaliczyli upadki i to nie jeden. To jednak nie odbierało nam prawa do fantastycznej zabawy.

       Byli wśród nas mistrzowie: Dominika Drozd, Jakub Stachurski, którzy śmigają na  łyżwach już od najmłodszych lat. Było na kogo popatrzeć i od kogo się uczyć.

       Po wyczerpującej zabawie nastał czas powrotu. Zmęczeni ale szczęśliwi, poobijani po dwugodzinnych wygłupach na lodowisku, wróciliśmy do szkoły ze świadomością, że wyjazd był udany i warto go powtórzyć.

      Relaks, odprężenie i dobry humor towarzyszyły naszym wychowankom podczas piątkowego wyjazdu, dlatego widzimy potrzebę rozwijania różnych form zajęć o charakterze integracyjno – rekreacyjnym dla naszej młodzieży.

     Już niedługo kolejne niespodzianki i nowe artykuły.

                                                                                                                    M.B. i D. P.-N.

 (dodano: 08-03-2016, 4 komentarze)
WYJAZD STUDYJNY DO NIEMIEC SZKOŁA I KSZTAŁCENIE NAUCZYCIELI W DOLNEJ SAKSONI

WYJAZD STUDYJNY DO NIEMIEC SZKOŁA I KSZTAŁCENIE NAUCZYCIELI W DOLNEJ SAKSONI

W dniach 7–12.02.2016 r. grupa 12 dolnośląskich nauczycieli języka niemieckiego oraz nauczycieli zawodu i nauczycieli konsultantów z Dolnośląskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu wzięła udział w seminarium w Niemczech. Program seminarium zakładał zapoznanie polskich nauczycieli z systemem kształcenia w Dolnej Saksonii, stąd też zaplanowano wizyty w placówkach oświatowych, instytucjach wspierających kształcenie uczniów oraz kształcących nauczycieli. Uczestnicy seminarium odwiedzili Zespół Szkół Zawodowych nr 2 w Aurich, zwiedzali liczne pracownie, warsztaty. Pobyt w Studium Pedagogicznym dla Nauczycieli Zawodu w Oldenburgu pozwolił uczestnikom zapoznać się z ideą kształcenia nauczycieli, jaką realizuje się u naszego zachodniego sąsiada. W programie seminarium znalazło się ponadto miejsce na poznanie regionu: wycieczka z przewodnikiem po Aurich oraz wyjazd nad Morze Wattowe, połączony z wizytą w stacji ochrony fok. Dwa interesujące filmy oraz wykład pozwoliły uczestnikom wejrzeć w realia życia na wybrzeżu Morza Północnego oraz realizowane tam działania na rzecz ochrony środowiska i zagrożonych gatunków roślin i zwierząt. Nauczyciele bardzo wysoko ocenili seminarium, podkreślając dobrą organizację, ciekawy program, zdobycie nowych doświadczeń, kontakt z żywym językiem niemieckim, a także możliwość poznania innych rozwiązań metodycznych oraz organizacyjnych.

 

 
(dodano: 01-03-2016)
Nasi zwycięzcy
TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 
" MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROWI "
Dnia 25 lutego w Szkle Podstawowej w Udaninie odbył się turniej wiedzy pożarniczej, w którym udział brali uczniowie naszego gimnazjum  oto Ci, którzy wypadli najlepiej:

I miejsce - Damian Michajluk

 II miejsce - Małgosia Gwiżdż

III miejsce - Kacper Pierzchalski

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ 
" MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROWI "
Dnia 25 lutego odbył się turniej wiedzy pożarniczej, w którym udział brali uczniowie naszego gimnazjum.

Uczniowie pojechali do Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Udaninie, gdzie zdobyli najlepsze wyniki.
A oto Ci, którzy wypadli najlepiej:
I miejsce - Damian Michajluk

II miejsce - Małgosia Gwiżdż

III miejsce - Kacper Pierzchalski


Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


(dodano: 25-02-2016)
NOC FILMOWA W GIMNAZJUM

NOC  FILMOWA  W  GIMNAZJUM

   Obiegowa pinia głosi, że szkoła nie jest ulubionym miejscem uczniów, a jednak… już po raz drugi w naszym gimnazjum zorganizowano noc filmową.

Seans rozpoczął się w piątek o godz. 19:00, a zakończył w sobotę o godz. 6:30. Po całej noc odbyło się gremialne, małe sprzątanie i porządkowanie sali lekcyjno- kinowej i kawiarnio- korytarza.

         Ze względu na remont sali gimnastycznej, przedsięwzięciu mogło wziąć tylko 36 osób, a chęć udziału zgłosiło ponad 80 osób. Młodych ludzi zachęciły do przyjścia prezentowane filmy, własne
towarzystwo, i nietypowy sposób spędzenia nocy.

          Wieczór rozpoczęto mocnym uderzeniem… i tak do samego rana. W trakcie seansu młodzież i nauczyciele robili przerwy na posiłki i relaks duchowy- wszystko po to, żeby nie zasnąć.

         Podczas nocy nie zabrakło oczywiście wspólnych pogawędek i dyskusji, a całości towarzyszyła niesamowita atmosfera.

         NOC FILMOWA była świetną okazją do miłego spędzenia czasu, z pewnością uczestnikom w pamięci pozostanie wiele ciekawych wspomnień.

       Wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału uspokajamy, ponieważ wierzymy, że uda nam się zorganizować w przyszłości powtórkę imprezy, na którą liczy szerokie grono chętnych.

      Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie smakołyków - tak niezbędnych podczas oglądania filmów, a także za zaangażowanie w akcję i obdarzenie nas zaufaniem. Dziękujemy również młodzieży za dzielne wytrwanie z nami do bladego świtu.

    Podziękowania składamy Pani Dyrektor Dorocie Byrze, która wspierała nas w organizacji NOCY FILMOWEJ.

      Organizatorami noc filmowej byli:

Dobrosława Pokorska- Noga,

Teresa Lipińska,

Małgorzata Bromińska,

Zdzisław Lipiński

Marta Pacak.


                 (dodano: 16-02-2016)
„SZLACHETNA PACZKA”

SZLACHETNA  PACZKA


Święta Bożego Narodzenia, to dla wielu z nas magiczny i radosny czas. Niestety nie wszystkie rodziny mogą pozwolić sobie na spełnienie świątecznych marzeń. Na szczęcie jest sposób na to, aby pomóc im zapomnieć o codziennych troskach. My również "Gimnazjum im. Jana Pawła II" zaangażowało się w Akcję "I Ty możesz zostać świętym Mikołajem" i postanowiło wesprzeć potrzebujących. W tym roku zrobiliśmy 23 świąteczne paczki i obdarowaliśmy nimi 23 rodziny. Miejmy nadzieję, że tegoroczne podarunki dadzą± wszystkim obdarowanym siłę i nadzieję na NOWY,   LEPSZY  ROK. Nie zapomnieliśmy również o Seniorach. Dotarliśmy z życzeniami Bożonarodzeniowymi i słodkościami do 100 osób z naszej gminy. Serdeczne podziękowania składamy ofiarodawcom i dobroczyńcom, którzy przyczynili się do powstania szlachetnych paczek. Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom, którzy zaangażowali się w pomoc i wspierali nas w działaniu.

Opiekunowie: M. Bromińska, D. Pokorska- Noga, M. Pacak, J. Laflamme

 

 

 

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

 

SZLACHETNA PACZKA”

 

 

Wolontariusze i Młodzieżowa Rada Gimnazjum

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ujeździe Górnym

Proszą wszystkich chętnych do wzięcia

udziału w akcji:

 

I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”

 

której celem jest pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Przyjmujemy dary WYŁĄCZNIE w formie:

słodyczy, artykułów spożywczych i chemicznych.

 

AKCJA TRWA W DNIACH

OD 7.12.2015r. DO 16.12.2015r.

 

OBEJMUJE TERENY GMINY UDANIN .

 

ZA DAR DOBREGO SERCA DZIĘKUJEMY !!!

 

W przypadku chęci przekazania jakichś darów prosimy o kontakt pod numerem telefonu SZKOŁY -76 8740279.(dodano: 22-12-2015)

 Strony:  <<  <  4  5  6  7  8  9  (10)  11  12  13  >  >>
Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Wyszukaj

Biuletyn

Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Centralna

Komisja

Egzaminacyjna 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy