22.05.2019 r. WARSZTATY CHLEBA W DOBKOWIE

22 maja przedszkolacy z grupy „0” i uczniowie klasy 1 uczestniczyli w wyjazdowych „Warsztatach Chleba” w Dobkowie. Pani prowadząca na początku wprowadziła dzieci w tajemnice „od ziarenka do bochenka”. Potem w grupach dzieci uczyły się czytać ze zrozumieniem przepisu na rogaliki z marmoladą. Kolejnym etapem, było zgromadzenie właściwej ilości podanych w przepisie produktów. Następnie dzieci delegowały między sobą zadania i przystąpiły do pracy. Emocji było wiele. Efektem końcowym były pełne koszyczki słodkich rogalików. Każdy z dumą i ze smakiem zajadał rogalikowe wypieki.

SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI Z OSP W UJEŹDZIE GORNYM

W piątek 10 maja 2019r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym z wychowawczyniami: p. Jadwigą Semczuk i p. Jolantą Maniowską wybrali się z wizytą do OSP w tej miejscowości. Na miejscu czekali na nas prezes OSP Ujazd Górny Krzysztof Ziarnik i strażacy pan Damian i pan Krzysztof.

ŚWIĘTO BIBLIOTEKI I BIBLIOTEKARZY

8 maja to Ogólnopolski Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy. Pierwszoklasiści i zerówkarze ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym pamiętali o tym, więc odwiedzili bibliotekę szkolną i Gminną Bibliotekę Publiczną w Ujeździe Górnym. W bibliotekach dzieci poznały księgozbiory i zasady wypożyczania książek. Pani bibliotekarka przeczytała dzieciom "Prośby książki", zachęcała do czytania. Na koniec uczniowie przekazali piękną laurkę z wierszem i życzeniami dla pań bibliotekarek.

WIZYTA W OŚRODKU ZDROWIA

7 kwietnia to Dzień Służby Zdrowia. Z tej to właśnie okazji pierwszoklasiści i zerówkarze ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym, pod opieką swoich wychowawców udali się do Ośrodka Zdrowia.

WIOSNA, CIEPLEJSZY WIEJE WIATR...

21 marca to najbardziej wyczekiwany dzień w roku, wśród uczniów i nie tylko. Co prawda pogoda jeszcze nie rozpieszczała nas tego dnia promykami słońca, ale czuło się lekki powiew wiosennego wiatru. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Ujeździe Górnym wraz z Milusińskimi z Przedszkola i ich opiekunami, w barwnym korowodzie przemaszerowali przez miejscowość Ujazd Górny.

LEGENDY GMINY UDANIN 19.02.2019 R.

W ramach realizowanych treści programowych Legendy polskie dnia 19.02,2019r na zaproszenie wychowawczyni kl I Jadwigi Semczuk na lekcję edukacji polonistycznej została zaproszona inicjatorka, koordynatorka książki pt.: ,,Legendy Gminy Udanin" p. Eżlbieta Chmielewska wicedyrektor, nauczyciel polonista Szkoły Podstawowej w Udaninie, która zaprezentowała w/w książkę.

4.02.2019 r. Wizyta uczniów w jednostce wojskowej

Podczas tegorocznych ferii zimowych uczniowie Naszej Szkoły pod opieką p. Małgorzaty Bromińskiej, p.  Teresy Lipińskiej oraz p. Dobrosławy Pokorskiej uczestniczyli w wyjeździe do jednostki wojskowej „10 Wrocławskiego pułku Dowodzenia” we Wrocławiu. 

ZIMOWE FERIE W SZKOLE

Podczas ferii  zimowych we wtorek- 29.01.2019r. i w środę -30.01.2019r. dzieci z klas 0-4 uczestniczyły w zajęciach w ramach akcji „ Ferie w szkole”. We wtorek dzieci miały zorganizowane zajęcia plastyczne w formie: lepienie w glinie, projektowanie i wycinanie papierowych masek karnawałowych; oraz zajęcia sportowe.

Dzień Babci i Dziadka

Dnia 25.01.2019r w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego też zerówkowicze i pierwszoklasiści zaprosili do szkoły swoje babcie i prababcie, dziadków i pradziadków, aby docenić ich obecność w ich życiu recytując im wiersze, śpiewając piosenki oraz prezentując inscenizację i taniec. Pani Dyrektor również złożyła życzenia zaproszonym gościom.

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność