Strona główna

Kontakt
Historia i patron szkoły
Życie szkoły
Dokumenty szkoły
Rekrutacja
Dyrekcja
Pracownicy
Zajęcia pozalekcyjne
Projekty
Młodzieżowa Rada Gimnazjum
Rada rodziców
Dla rodziców
Przyjaciele gimnazjum
Galeria zdjęć
Ogłoszenia
Wideo
Download
Egzamin gimnazjalny 2017
Wymiana międzynarodowa
Katyń - ocalić od zapomnienia
Osiągnięcia uczniów
Dla Nauczycieli
Pedagog
Wolontariat
Plan lekcji
PSO
DOWOZY I ODWOZY UCZNIÓW

Okręgowa

Komisja

Wyborcza 

Kuratorium

Oświaty

we Wrocławiu

Wspólna wigilia

 

 

Jest taki dzień, t ylko jeden  raz do roku …..

Zapłoneły świece

i Julia Kulpińska zaśpiewała"Kolędę dla nieobecnych"

a potem przełamaliśmy sie opłatkiem.


      

Jasełka w wykonaniu klasy 3 A. Kuba Banach w czrnym diabielskim futerku usiłuję przekonać anielską Nikole Krymską,że Świeta Bożego Narodzenia nie mają sensu.

 

I tak mu nikt nie uwierzył i wszyscy podążyli do żłóbka pokłonić się Dzieciatku.

   

I wszyscy śpiewaliśmy kolędy.


Klasa 3B zśpiweała piękną pastorałkę "Od serca do ucha". A zawsze tryskająca energią 2B zaintonowała"Hejże ino dyna, dyna".

 

21 grudnia, wszystkie klasy, nauczyciele i zaproszeni goście zasiedli do wspólnego wigilijnego stołu. W sali gimnastycznej  zalśniły białe obrusy, zabłysły lampki na choince, zapachniało barszczem i ciastem. Pani dyrektor zapaliła świece, Marcel Mazurkiewicz odczytał ewangelię Świętego Mateusza. Pani Dyrektor, przewodniczący szkoły Patryk Sobczak, złożyli wszystkim obecnym życzenia Radosnych Świat Bożego Narodzenia. Pani dyrektor wspomniała tych , którzy odeszli ,naszych pracowników i uczniów a Juli  Kulpińska zaśpiewała „Kolędę dla nieobecnych”.

Wszyscy dzieliliśmy się opłatkiem  i składaliśmy sobie życzenia a potem kosztowaliśmy pysznych uszek z barszczem i pierogów przygotowanych przez panią Iwanicką oraz  wspaniałych ciast które upiekli uczniowie i ich rodzice.

Po posiłku na Sali pojawili się aniołowie, diabły czarne i z futrem, Józef z Maryją i dzieciąteczko w żłóbku czyli  przygotowane przez klasę III A Jasełka.  Przyszykowany spektakl wyszedł poza ramy znanej nam historii, pokazując nowe i tym samym bardzo aktualne spojrzenie na kwestię przygotowań wigilijnych, które od jakiegoś czasu staję się akcją marketingową prowadzoną przez wielkie koncerny, a nie faktycznym oczekiwaniem na przyjście Jezusa. III a nie tylko humorystycznie przedstawiła istoty duchowe, ale także ukazała za pomocą tzw. krzywego zwierciadła obraz współczesnego społeczeństwa, czyli pewne przywary ludzkie, do których nie zawsze chcemy się przyznać, a które często można u nas zaobserwować. Wszystkim bardzo się podobał występ trzecioklasistów i nagrodzili ich gromkimi brawami. Pani Karolina Ożóg, przedstawiciel Gminy składając nam świąteczne życzenia  życzyła byśmy przeżyli te święta tak , jak pokazaliśmy to w naszych Jasełkach.

Po jasełkach rozbrzmiały kolędy. Każda z klas przygotowała swoją. Bardzo ciekawą kolędę „Pastorałkę od serca do ucha „ zaśpiewała klasa III b. Zawsze, pełna energii II b, z radością wyśpiewała „Hejże ino dyna, dyna”. A wszyscy dorośli, nauczyciele , pracownicy szkoły, Pani Ożóg, rodzice zaśpiewali „Do szopy hej pasterze”. I dobrze ,że pomagali im uczniowieJ.

 

Tak , jak w domu każdy zaangażowany jest w przygotowania do świat tak i w naszej szkole, każdy miał swój wkład w przygotowanie tego, tak różnego od innych dnia.

 

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniu naszej uroczystości a w szczególności:

 

   Pani Małgorzacie Iwanickiej, Mieczysławie Lipiec, Małgorzacie Szczepaniak za pięknie nakryte stoły i smakołyki na nich.

   Pani Barbarze Cielińskiej za pomoc przy dekorowaniu sali i ogarnięciu „pobiesiadowego” chaosu. 

   Pani Joannie Laflamme i Marcie Barańskiej za pomoc w przygotowaniu Jasełek.

   Klasie 3 A za przygotowanie Jasełek.jacekfi, 23-12-2017, odsłon: 297
Dodaj komentarz
Twoje imie i nazwisko:

Wpisz komentarz:


Przepisz kod zabezpieczający:Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Wyszukaj

Biuletyn

Informacji Publicznej

Biuletyn Informacji Publicznej

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Centralna

Komisja

Egzaminacyjna 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy