Okręgowa

Komisja

Wyborcza 

Kuratorium

Oświaty

we Wrocławiu


Jan Paweł II powiedział

"Tu w tym mieście, w Wadowicach, wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkołą się zaczęła, studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło".

Zaczeło sie równo 100 lat temu,

18 maja 1920 roku.

Przenieśmy się w ten dzień.

Jest maj, miesiąc maryjny, wolna od dwóch lat Polska walczy z napierającą od wschodu Bolszewicką Rosją. W godzinach popołudniowych w całej Polsce, każdego dnia, z kościołów, spod przydrożnych kapliczek wznoszą się ku niebu słowa Litanii Loretańskiej, wielu Polaków prosi o zakończenie wojny. W wadowickim kościele Ofiarowania Najświętszej Marii Panny, podoficer Karol Wojtyła i jego syn Edmund proszą także Maryję o szczęśliwe narodziny dziecka, noszonego pod sercem przez Panią Emilię Wojtyłę.....

18 maja miedzy godziną 17stą a 18 stą i kiedy pod niebo zanoszone są prośby Święta Maryjo, - módl się za nami. Matko Miłosierdzia, Módl się za nami, Królowo Polski módl się za nami następuję szczęśliwe rozwiązanie i na świat przychodzi Karol Józef Wojtyła. Tu odlicz 123 – bo wejdzie slajd... I kontynuj czytanie Któż mógł wtedy przypuszczać ,że niecałe 40 lat później 16 października wieczorem otworzą się drzwi balkonu papieskiego nad wejściem do Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie i padną słowa: Habemus Papam! Cardinalem Wojtyła Mamy papieża Kardynała Karola Wojtyłę A wśród wiwatującego tłumu przekazywane będą sobie słowa Polacco, Polacco. Polacco. Tu odlicz bo ja wstawie slajd z tymi słowami I ten z pierwszy od 455 lat nie będący Włochem , Papa Pollaco będzię niósł całemu światu przekaz o Bożej Miłości i niekończącym się Miłosierdziu i powołaniu człowieka do wolności i miłości, nawołując "Nie lękajcie się, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi, otwórzcie drzwi jego zbawczej władzy".Papież który zostanie Świętym. SLAJD I czytaj dalej Nasze pokolenie nie mialo okazji zobaczyć Świętego Jana Pawła II na żywo, ale nasi rodzice i dziadkowie tak. Uczestniczyli w wielu spotkaniach z papieżem kiedy on pielgrzymowł do swojej ojczyzny.W naszych domach, wciąz żywe są wspomniena o tym wielkim Polaku. My uczniowie tej szkoły jesteśmy dumni, że nosi ona imię naszego rodaka, którego czyn i postać są rozpoznawane przez miliony ludzi na świecie. Dla wielu z nas, młodych ludzi przekaz Świętego Jana Pawła II jest nieutająca inspiracja i , drogowskazem w trudnych chwilach.

 

Uczniowie klas siódmej i ósmej dzielą sie na zdjeciach tymi słowami Ojca Świętego, z którymi chcieli by pójśc przez życie. Dziękujemy Ci Świety Janie Pawle, bądź naszym patronem nie tylko w latach szkolnych ale i w całym naszym życiu.

17-05-2020 Joanna Laflamme

Dodaj komentarz

Biblioteczka rodzica

www.rodzinneczytanie.pl

Witaj,
nie jesteś zalogowany.

Zaloguj się

Ministerstwo

Edukacji

Narodowej 

Gmina Udanin

Szkoła współpracy

Nawigacja

Nasza społeczność